Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Zakład Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej

Zakład Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej prowadzi terapię w zakresie wczesnej rehabilitacji neurologicznej w warunkach stacjonarnych, rehabilitację ambulatoryjną oraz rehabilitację w domu pacjenta. Zajmuje się również kompleksową rehabilitacją pacjentów przebywających w oddziałach znajdujących się w strukturze naszego Szpitala. Dodatkowo, zespół psychologów zatrudnionych w Zakładzie Rehabilitacji prowadzi terapię pacjentów oraz wspiera rodziny chorych leżących na wszystkich oddziałach.

W ramach wczesnej rehabilitacji neurologicznej prowadzony jest 25-łóżkowy oddział. Największą grupę pacjentów usprawnianych na tym oddziale stanową pacjenci po udarach mózgu.

Na oddziale zatrudniony jest profesjonalny zespół medyczny z dużą wiedzą i doświadczeniem zawodowym. W skład zespołu wchodzą lekarze ze specjalizacją neurologiczną, ortopedyczną i rehabilitacji medycznej, wysoko wykwalifikowani magistrowie fizjoterapii z certyfikatami P.N.F., neurologopedzi, psycholodzy, terapeuci zajęciowi oraz pielęgniarki.

W ramach fizjoterapii ambulatoryjnej wykonywane są zabiegi z zakresu:

  • światłolecznictwa (promieniowanie IR, laseroterapia),
  • elektrolecznictwo (elektrostymulacja, jonoforeza, galwanizacja, prądy diadynamiczne, prądy Tensa, prądy interferencyjne),
  • magnetoterapii (pole elektromagnetyczne wysokiej częstotliwości, pole magnetyczne niskiej częstotliwości),
  • ultradźwięki,
  • masaż (suchy klasyczny, limfatyczny ręczny, limfatyczny mechaniczny).

Prowadzona jest także indywidualna kinezyterapia ambulatoryjna oraz w domu pacjenta.

Rejestracja pacjentów na rehabilitację w warunkach domowych i ambulatoryjną prowadzona jest telefonicznie pod numerem sekretariatu 68 329 65 43 lub mailowo pod adresem lu.s@szpital.zgora.pl

Telefony kontaktowe:

Kierownik Zakładu: mgr Zbigniew Guzek – 68 32 96 523

Sekretariat: 68 32 96 543
Pielęgniarka Oddziałowa: Katarzyna Lulczyk/ Lekarz Oddziału – 68 32 96 308
Kierownik Zespołu Techników: Alicja Kamińska – 68 32 96 543
Dyżurka Pielęgniarek – 68 32 96 309