Kliniczny Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej

ZASADY PRZYJĘĆ NA ODDZIAŁ:

Pacjent posiadający skierowanie na hospitalizację kontaktuje się telefonicznie lub mailowo z Kierownikiem Oddziału:
– kontakt telefoniczny: (68) 3296725 lub 605-543-703  w godzinach 12:00- 14:00
– kontakt mailowy: e.gorczynska@szpital.zgora.pl

• Sekretariat/ rejestracja: 68 32 96 390
  • Kierownik Oddziału: dr hab. n. med. Ewa Gorczyńska – 68 30 00 725
  • Pielęgniarka Oddziałowa: Jolanta Rapiej – 68 30 00 724

Kliniczny Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest pierwszym i jedynym takim oddziałem w woj. lubuskim. Pierwszych pacjentów zaczął przyjmować na początku br. Zlokalizowany jest w nowoczesnym budynku Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Oddział dysponuje 12 miejscami stacjonarnymi w 11 salach (jedna sala jest dwuosobowa). Sale są wyposażone w łazienki, a także pompy infuzyjne i aparaturę do monitorowania. Stworzono również bardzo dobre warunki dla opiekunów, którzy mogą całodobowo przebywać z małymi pacjentami.

Dodatkowo funkcjonuje także 4-łóżkowy Oddział Terapii Dziennej oraz Poradnia Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

Obecnie na zielonogórskim oddziale możliwa jest kompleksowa diagnostyka i leczenie chorób nowotworowych oraz zaburzeń hematologicznych u dzieci.