Data publikacji: 24 lutego 2018

O kosmicznej medycynie w Zielonej Górze

Dnia 24 lutego 2018 roku w Planetarium Wenus w Zielonej Górze odbyła się pierwsza w Polsce konferencja Space Medicine EXPO 2018, zorganizowana przez Koło Naukowe Medycyny Kosmicznej WLNZ Uniwersytetu Zielonogórskiego. Były wykłady, a także możliwość  zapoznania się z  ofertą m. in. naszego Szpitala.

Konferencja poświęcona w pełni medycynie kosmicznej była dobrą okazją, aby wysłuchać wykładów na temat tej innowacyjnej, dynamicznie rozwijającej się dziedziny nauki. Wybitni naukowcy, przedstawiciele świata biznesu i polityki, studenci Politechniki Gdańskiej działający w organizacji SIMLE oraz młodzi studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego podzielili się wiedzą z dziedziny medycyny kosmicznej, udowadniając, jak istotny wpływ ma ona na rozwój nowych technologii ratujących życie oraz na rozwój gospodarki.

Oprócz wykładów, była również możliwość zapoznania się z ofertą różnych instytucji publicznych, wojska, szpitali, czy przedstawicieli biznesu i nauki. Szpital Uniwersytecki również się zaprezentował, stawiając akcent na leczenie onkologiczne, w tym działalność Zakładu Fizyki i Zakładu Radioterapii. Zwiedzający mogli m.in. zapoznać się z działaniem sprzętu, którym fizycy medyczni mierzą dawkę promieniowania jonizującego. Dzięki niemu kontrolowana jest praca akceleratorów, czyli aparatura do naświetlań pacjentów z chorobą nowotworową.