Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 13 grudnia 2019

Nowy kierownik na urologii

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Od niedawna nowym kierownikiem Klinicznego Oddziału Urologii jest lek. med. Krzysztof Śmigaj, który z naszym szpitalem związany jest już od ponad 20 lat.

Lek. med. Krzysztof Śmigaj jest emerytowanym oficerem w stopniu majora. Zanim trafił do naszego szpitala służył w jednostce w Czerwieńsku. Pracując jako lekarz wojskowy robił specjalizację z chirurgii w szpitalu w Krośnie Odrzańskim, a także z urologii w naszym szpitalu, w którym pracuje już ponad 20 lat.

Na Klinicznym Oddziale Urologii, którym kieruje Krzysztof Śmigaj, znajdują się 22 łóżka. – Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zabiegi nie obciążają mocno pacjenta i hospitalizacja nie trwa u nas długo. Króluje endoskopia – mówi. Chorymi na oddziale zajmuje się trzech lekarzy specjalistów i trzech rezydentów. 

Krzysztof Śmigaj chce, aby oddział został wzmocniony przede wszystkim pod względem sprzętowym. – W tej chwili jesteśmy na etapie zakupu sprzętu do przeprowadzania zabiegu RIRS, czyli usuwania kamieni z nerek. Do tej pory usuwano je u nas jedynie z moczowodów i pęcherza moczowego. Chcielibyśmy także posiadać sprzęt do kruszenia kamieni ultradźwiękami – wylicza lekarz.

Na oddział trafiają trzy grupy pacjentów: z kamieniami, z nowotworami i przerostem prostaty. Lekarz namawia, by panowie korzystali z badań profilaktycznych prostaty, które są wykonywane w poradni urologicznej, zamiast czekać do momentu, gdy pojawią się niepokojące objawy. Podkreśla, że wielu panów pojawia się na badaniach dzięki zaangażowaniu swoich żon. I za to paniom dziękujemy!