Data publikacji: 7 października 2022

Nowa przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych

Aurelia Maciejewska jest w naszym szpitalu nową przewodniczą Zarządu Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Zastąpiła na tym ważnym stanowisku Bogusławę Kornowicz, która piastowała je ponad 20 lat!

Pani Aurelia jest zatrudniona w naszym szpitalu od 2013 r. Na początku swojej kariery zawodowej pracowała w zakładzie opiekuńczym, by następnie na 10 lat wyjechać do Wielkiej Brytanii. Co ważne – tam również pracowała w zawodzie. W zielonogórskim szpitalu przeszła kolejno przez zakład rehabilitacji, a następnie oddział neurologii.

Prywatnie jest pasjonatką kina i uwielbia psychologię. Jak mówi – gdyby jeszcze raz miała wybrać zawód, to prawdopodobnie wybrałaby właśnie tę dziedzinę.

Warto podkreślić, że pielęgniarki i położne to największa grupa zawodowa w naszym szpitalu – jest ich ponad 700!

Pani Aurelii życzymy sukcesów i realizacji wszystkich planów zawodowych.