Data publikacji: 13 maja 2022

Nowa pielęgniarka oddziałowa na wewnętrznym

Barbara Król od początku maja kieruje pracą pielęgniarek na Klinicznym Oddziale Wewnętrznym szpitala. Ma za sobą spore doświadczenie zawodowe. Pracę w szpitalu rozpoczęła w 1985 r. zaraz po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej.

– Najpierw był to oddział zakaźny, potem Centralna Izba Przyjęć, onkologia ginekologiczna gdzie byłam oddziałową – wylicza. Barbara Król kierowała też przez kilka lat pracami pogotowia ratunkowego, ma też za sobą zatrudnienie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Po powrocie do szpitala pracowała na oddziale radioterapii.

Jest magistrem pielęgniarstwa z dwiema specjalizacjami: internistyczną i onkologiczną. Współpracuje też z Uniwersytetem Zielonogórskim zajmując się kształceniem podyplomowym pielęgniarek i położnych.

Na oddziale wewnętrznym Barbara Król zastąpiła Bernardę Kalinowską, która pracował w naszym szpitalu od 1985 r.