Data publikacji: 29 marca 2022

Nowa pielęgniarka oddziałowa na rehabilitacji

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Katarzyna Lulczyk wygrała konkurs i od lutego pełni funkcję pielęgniarki oddziałowej w Zakładzie Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

W naszym szpitalu Katarzyna Lulczyk rozpoczęła pracę w 2012 r. właśnie w Zakładzie Rehabilitacji jako pielęgniarka zmianowa. Następnie w 2019 r. pracowała jako pielęgniarka zabiegowa na Klinicznym Oddziale Chorób Płuc. Na rehabilitację wróciła w grudniu 2021 r. pełniąc funkcję zastępcy pielęgniarki oddziałowej. Zgłosiła się do konkursu na szefową pielęgniarek w Zakładzie i została wybrana.

Ma wykształcenie magisterskie pielęgniarskie, które zdobywała poprzez licencjat na zielonogórskiej uczelni, a następnie zdobyła tytuł na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. – Po licencjacie chciałam od razu iść za ciosem, bo potem to różnie bywa – wspomina i dodaje, że kończyła też wiele kursów, a także ma skończone dwie specjalizacje: pielęgniarstwo rodzinne i z opieki długoterminowej.

Jako nowa pielęgniarka oddziałowa już poczyniła kroki, by pracowało na nim więcej personelu, a także, by unowocześnić bazę sprzętową.

– Ważna jest też atmosfera, a ta tworzona jest przez ludzi, z którymi pracuję. To młody zespół, a pacjenci są w dość podeszłym wieku. To wymaga specjalnego podejścia. I nad tym będę pracowała – zapewnia Katarzyna Lulczyk, młoda mama dwójki dzieci: Hani i Marcela, które zabierają jej prawie cały wolny czas.

Życzymy powodzenia na nowym stanowisku!