Data publikacji: 12 kwietnia 2021

Nowa pielęgniarka oddziałowa na OIOM-ie

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Wioletta Juszczyszyn, w wyniku konkursu, została nową szefową pielęgniarek na Klinicznym Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Na tym odcinku naszego szpitala pracuje już od wielu lat.

Swoją drogę zawodową rozpoczęła po szkole pielęgniarskiej w Zielonej Górze 27 lat temu właśnie na oddziale intensywnej terapii.

– Po trzech latach przeniosłam się do hospicjum, w którym pracowałam 17 lat. Następnie wróciłam na OIOM, gdzie pracuję do teraz – wymienia.

Dlaczego właśnie ten trudny odcinek pracy szpitala? – Lubię dynamiczną pracę, a także aparaturę, nowinki techniczne, których jest tu sporo, nie zapominając, że najważniejszy jest pacjent – odpowiada.

Praca na oddziale, w dobie walki z pandemią, stawia nowe wyzwania. – Część naszych pracowników została przekierowana do Szpitala Tymczasowego, a tutaj mam pod sobą 12 pielęgniarek, tegorocznych absolwentek. Stąd naszym priorytetem jest szkolenie – Wioletta Juszczyszyn podkreśla swoje najbardziej pilne zadanie.