Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 11 marca 2022

Nowa oddziałowa Dziennej Chemioterapii

Miło nam poinformować, że nową pielęgniarką oddziałową Dziennej Chemioterapii na Klinicznym Oddziale Onkologii została Pani Aneta Pszeniczka.  

Pracę w szpitalu Pani Aneta rozpoczęła 25 lat temu, czyli w 1997 r.  Jej pierwszym miejscem pracy był Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie przepracowała 11 lat. Przyszedł jednak czas na zmiany i po 11 latach pracy na OIOM podjęła pracę na onkologii, gdzie została zatrudniona na stanowisku  pielęgniarki zabiegowej w systemie jednozmianowym. – Mieliśmy wtedy małe dzieci, a mąż też pracował na zmiany – wspomina. – Trudno więc nam było pogodzić pracę z opieką nad dziećmi. Stąd moja decyzja.

Decyzji jednak nie żałuje.  Na oddziale onkologii pracuje już 15 lat, a od 2019 r. w randze zastępcy oddziałowej. Od marca tego roku, już jako oddziałowa tzw. odcinka Dziennej Chemioterapii.

– Zależy mi na bardzo dobrej współpracy całego oddziału i zespołu – mówi. – Aby każdy przychodził do pracy w radością i dodatkowo nie bał się nowych wyzwań.

Podkreśla także, jak ważne jest w onkologii wdrażanie i konsekwentne wykorzystywanie nowych technologii (np. onkoczepka, który nadal jest rzadkością w szpitalach) oraz metod i terapii leczenia.  

Prywatnie Pani Aneta od 29 lat jest mężatką (mąż pracuje na kolei). Jest mamą 2 dorosłych dzieci – syn jest lekarzem, córka pracuje w przedszkolu.  Mieszka w Bytomiu Odrzańskim, a w wolnych chwilach jeździ na rowerze i… rolkach.  

Jest specjalistką opieki długoterminowej, obecnie kończy specjalizację onkologiczną.