Data publikacji: 15 maja 2019

Nowa karetka N ruszyła w trasę

Dziś w trasę po raz pierwszy ruszyła nowa karetka neonatologiczna! To dar od Fundacji PGE Energia Ciepła, która całkiem niedawno przekazała nam na zakup ambulansu 300 tys. zł. Lepszego momentu na taką pomoc nie mogliśmy sobie wymarzyć – właśnie definitywnie zepsuł nam się wysłużony ambulans, którym do tej pory woziliśmy najmniejszych pacjentów z terenu całego województwa.

Przypomnijmy – jako jedyni w woj. lubuskim mamy z NFZ umowę na taki specjalistyczny transport! Rocznie nasza karetka „N” pokonuje około 30 tys. km, a jej personel ratuje życie i zdrowie ponad 200 noworodków (w tym wcześniaków) urodzonych w lubuskich szpitalach.
W pierwszy kurs po malucha urodzonego w gorzowskim szpitalu, którego pilnie należało przewieźć do Poznania ruszyli: Marzena Michalak-Kloc – szefowa naszej neonatologii, Iweta Chylińska – pielęgniarka neonatologiczne, Mirosław Łokietek – ratownik medyczny i Robert Brandt – kierowca.
Dobrej drogi życzyli im – Prezes Marek Działoszyński oraz kirownik transportu sanitarnego szpitala Witold Głodecki!