Data publikacji: 14 czerwca 2018

Nasz szpital na Lubuskim Pikniku Zdrowia

Tegoroczny Piknik odbył się w niedzielę 17 czerwca br.  na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Jak co roku organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Można było skorzystać z darmowych badań i porad lekarzy, atrakcji sportowych, a na dzieci czekała specjalna strefa z zabawami i konkursami. Oczywiście nie zabrakło na imprezie naszego szpitala. Przez nasz namiot przewinęły się setki osób, a oferta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Na Pikniku pielęgniarki z Klinicznego Oddziału Pediatrii zorganizowały stoisko dedykowane dzieciom (mierzenie i ważenie, diety, edukacja diabetologiczna), a także mierzyły wszystkim chętnym poziomu cukru i ciśnienia. W sumie z badań skorzystało około 500 osób!

Kilkadziesiąt osób, w ramach konsultacji lekarza onkologa i patomorfologa, skorzystało również z wstępnej oceny dermatoskopowej zmian skórnych. Kilku z  nich zalecono wizytę u lekarza rodzinnego w celu uzyskania skierowania do poradni chirurgicznej.

Były też zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku szybkiego wykrywania nowotworów głowy i szyi w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi – na badania zapisało się 50 osób.

Podczas imprezy udało nam się także zdobyć ponad 150 głosów w budżecie obywatelskim miasta Zielona Góra. Do przyszłorocznego budżetu nasz szpital zgłosił zadanie w ramach którego chcemy kupić urządzenie – tzw. onkoczepek, zapobiegający wypadaniu włosów podczas chemioterapii. Na liście jest to tzw. małe zadanie 4.20 w okręgu IV.