Data publikacji: 8 marca 2020

Nasz szpital kobietami stoi. Dziś ich święto!

Powiedzieć, że kobiety są ważne w życiu szpitala, to jakby nic nie powiedzieć. Dlatego w dniu ich święta to właśnie naszym Paniom należą się szczególne podziękowania i życzenia radości oraz spełnienia w życiu prywatnym i zawodowym.

W naszym szpitalu na około 1695 osób tu pracujących, 1336 to kobiety, z których 182 to lekarki. Jednak najwięcej jest pielęgniarek i położnych, bo aż 736. W administracji i jako sekretarki zatrudnionych jest 241 pań, z kolei m.in. jako techniczki, laborantki, fizjoterapeutki, psycholożki zatrudnionych jest 90 kobiet. W obsłudze, m.in. w pralni, pracuje 26 pań, 9 jest ratowniczkami medycznymi, mamy też jedną sanitariuszkę. Inne specjalizacje, który wykonuje u nas płeć piękna to choćby statystyka medyczna, pomoc laboratoryjna czy dietetyka. Nie zapomnijmy też o paniach, które dbają o czystość w szpitalu, choć te akurat zatrudnia firma zewnętrzna.

Te liczby pokazują, że bez wkładu kobiet szpital po prostu by nie funkcjonował. Dlatego w dniu ich święta, w imieniu prezesa dr Marka Działoszyńskiego i dyrektora ds. lecznictwa Antoniego Ciacha, a także w imieniu Panów pracujących w lecznicy życzymy Wam, Drogie Panie, wszystkiego najlepszego!