Data publikacji: 19 czerwca 2020

Nasz Ruch ma już rok! Co udało się zrobić?

Rok temu – 26 czerwca 2019 roku, odbyło się spotkanie inicjujące współpracę Ruchu ze Szpitalem Uniwersyteckim. Przez ten rok uczestnikom ruchu udało się przeprowadzić szereg inicjatyw wspierających zielonogórską onkologię.

Dzięki społecznikom, których prace koordynuje Edward Sobański, m.in. zostały wyremontowanie pomieszczenia na oddziale, zamontowano klimatyzację, z kliniki w Baad Sarow sprowadzono łóżka i szafki. Ruch był też współorganizatorem Lubuskiego Dnia Onkologii. Inicjatyw, tak jak prezenty z okazji świąt lub wsparcie podczas walki z pandemią, było więcej.

Przypomnijmy, że Ruch zrzesza przedstawicieli różnych środowisk: lekarskiego, samorządowego, biznesowego, naukowego, kultury i innych. Celem jest zapewnienie optymalnych warunków leczenia pacjentów onkologicznych zielonogórskiego szpitala.

W działania ruchu może włączyć się każdy w dowolnym momencie. To możesz być Ty!!!
Potrzeb jest dużo i każdy może pomóc.