Data publikacji: 21 sierpnia 2019

Na kolejnych oddziałach nie stwierdzono obecności bakterii

W Szpitalu Uniwersyteckim wciąż trwają czynności mające doprowadzić do przywrócenia planowych przyjęć na wszystkich oddziałach. Dziś uzyskano ujemne wyniki wymazów środowiskowych na Klinicznych Oddziałach: Chorób Płuc, Chirurgii Klatki Piersiowej, Radioterapii, Kardiologii i Klinicznym Oddziale Hematologii oraz w Poradni Przyszpitalnej. Oznacza to, że w tych miejscach nie stwierdzono obecności ognisk epidemicznych bakterii Klebsiella Pneumoniae NDM. Chcemy jak najszybciej przywrócić planowe przyjęcia na tych oddziałach. Oczekujemy też na wyniki badań środowiskowych na Klinicznym Oddziale Onkologii oraz Klinicznym Oddziale Nefrologii.

Przypomnijmy, że od wczoraj przyjmujemy już planowo pacjentów na 14 oddziałach szpitala. Ognisko epidemiczne bakterii w Szpitalu Uniwersyteckim obejmuje obecnie 16 pacjentów.