Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 19 listopada 2021

Na forum szpitali o pandemii

W dniach 18-19 listopada 2021 r. w Poznaniu odbyło się  XIX już Forum Szpitali Klinicznych. Jednym z prelegentów był Prezes naszego szpitala dr Marek Działoszyński, który zapoznał uczestników z zasadami finansowania i funkcjonowania Szpitala Tymczasowego.

Głównym tematem poruszanym na tegorocznym forum była działalność szpitali w pandemii i prowadzenie  placówek covidowych. I trudno się dziwić… Przez ostatnie 1,5 roku oczy wszystkich skierowane były na służbę zdrowia w kontekście podejmowanych działań. Część klinicznych szpitali została włączona na pierwszej linii do walki z pandemią, natomiast wszystkie musiały przemodelować się organizacyjnie.   Stąd konieczność dyskusji nie tylko o finansowaniu placówek w ostatnim okresie, ale również sprawach kadrowych, analizie kosztów, zastosowaniu nowatorskich technologii, czy wdrożeniu praktyk z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych.   

Wśród gości zaproszonych do dyskusji można wymienić m.in. Adama Niedzielskiego – Ministra Zdrowia i Filipa Nowaka – Prezesa NFZ.

Jednym z prelegentów oraz uczestników dyskusji był również Prezes Marek Działoszyński, którego prezentację załączamy poniżej. 

PREZENTACJA