Data publikacji: 13 maja 2020

Mobilny punkt do badania osób na kwarantannie

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Od kilku dni do naszego szpitala mogą się zgłaszać Lubuszanie przebywający na obowiązkowej kwarantannie, aby wykonać test na koronawirusa. Warunkiem jest zwolnienie z kwarantanny na czas badań, o czym pacjentów powiadamia przy pomocy SMS sanepid. Takie badanie można wykonać w 12 dniu kwarantanny. W naszym szpitalu jest to możliwe w godzinach 10.00-12.00, we wszystkie dni tygodnia. Służy do tego tzw. mobilny punkt drive-thru przy oddziale zakaźnym.

Poniżej publikujemy instrukcję dla takich osób:

1. Podjedź pod szlaban przy wjeździe do szpitala od strony ul. Zyty (nie pobieraj biletu przy wjeździe!)
  2. Poinformuj żołnierza lub ochronę kierującą ruchem, że jesteś na kwarantannie i przyjechałeś zrobić test. Pokaż potwierdzający SMS z sanepidu
  3. Wjedź na teren szpitala
  4. Kieruj się jadąc samochodem w stronę namiotu stojącego obok Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych – drogę wyznaczają jaskrawe strzałki na drodze
  5. Podjedź pod namiot i postępuj zgodnie z poleceniami personelu, nie wychodź z auta!

WAŻNE!

1. Musisz mieć przy sobie dokument tożsamości, a na sobie maseczkę i rękawiczki
  2. Podobne punkty drive-thru funkcjonują w szpitalu w Gorzowie oraz w Żaganiu.
  3. O wynikach zostaniesz poinformowany po mniej więcej dobie od pobrania wymazu.