Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 17 sierpnia 2019

Mimo weekendu – działamy!

Mimo trwającego weekendu, w naszym szpitalu cały czas  trwa walka z Klebsiellą pneumoniae NDM. Wszystko po to, by jak najszybciej wrócić do normalnego trybu pracy i stopniowo zacząć przyjmować pacjentów planowych. Przypomnijmy – w poniedziałek 19 sierpnia zapadnie w tej sprawie decyzja.  

W oddziałach szpitalnych trwa więc akcja sukcesywnej dekontaminacji pomieszczeń szpitalnych (proces polegający na zabijaniu i usuwaniu drobnoustrojów) z dezynfekcją termiczną i chemiczną.

Cały czas także wykonujemy przesiewowe badania mikrobiologiczne nie tylko u pacjentów przebywających na oddziałach, gdzie pojawiła się bakteria New Delhi, ale również na pozostałych. Przypomnijmy – tylko od 7 sierpnia, czyli dnia w którym zapadła decyzja o wstrzymaniu przyjęć planowych w całym szpitalu, wykonaliśmy ich blisko 600.

Oczywiście, pielęgniarki epidemiologiczne codziennie monitorują oddział izolacyjny, gdzie przebywa obecnie 11 pacjentów u których badania wykazały nosicielstwo Klebsielli pneumoniae NDM,  a także pozostałe, gdzie ci pacjenci się pojawili (łącznie jest ich obecnie 16).

Co ważne, szpital cały czas pracuje w trybie ostrym. Tylko wczoraj i dziś do godziny 12.00 na SOR przyjęliśmy ponad stu pacjentów, z czego 33 trafiło na nasze oddziały.