Data publikacji: 12 grudnia 2017

Mikołajki za nami. Oj, działo się w naszym szpitalu!

Jak co roku, 6 grudnia był w naszym szpitalu wyjątkowym dniem. Zwłaszcza dla najmłodszych pacjentów, których w tym dniu odwiedzili wyczekiwani goście, czyli… Mikołaje. Były prezenty, pokazy, pogadanki, ciepłe słowa… Była też okazja, aby np. zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze sportowymi gwiazdami, policjantami, czy zawodowymi żołnierzami. Mikołajki zawitały także na oddział onkologii i ginekologii onkologicznej.

Pobyt w szpitalu nigdy nie jest przyjemny. Jednak za sprawą Mikołajów, którzy przez niemal cały ubiegły tydzień odwiedzali naszych małych pacjentów na Oddziale Pediatrii oraz Oddziałe Chirurgii i Urologii Dziecięcej czas na pewno upływał im dużo milej.

Już 2 grudnia do dzieci trafiły paczki od Fundacji „Mam Marzenie”. Trzy dni później małych pacjentów odwiedzili niezawodni wolontariusze z Fundacji „Dr Clown”.

6 grudnia do dzieci trafiło Rado Zachód i zorganizowało spotkanie pod hasłem „Z Mikołajem bezpiecznie i wesoło”.  Do akcji włączyli się przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji oraz  Polskich Linii Kolejowych. Była pogadanka, konkursy, słodkości…

W tym samy dniu dzieciaki odwiedziła maskotka Falubazu w towarzystwie znanych zielonogórskich żużlowców: Grzegorza Zengoty, Sebastiana Niedźwiedzia, Alexa Zgardzińskiego i Mateusza Tondera. Sportowcy każdemu małemu pacjentowi życzyli powrotu do zdrowia i wręczali paczki.

Z kolei dzięki firmie XPO TRANSPORT – Solutions Poland Sp. z o.o. z Płotów w Szpitalu pojawił się w tym dniu sprzęt elektroniczny do dyspozycji dzieci.

Mnóstwo prezentów, w tym książki i gry planszowe zebrane w ramach akcji „Masskotki” przekazali dzieciom  dziennikarze studenckiego Radia Index oraz  władze Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego  – prof. Agnieszka Zembroń-Łacny oraz dr Ewa Skorupka.

7 grudnia małych pacjentów odwiedziły gwiazdy Stelmetu BC Zielona Góra: Łukasz Koszarek, Przemysław Zamojski, Jakub Der oraz Jarosław Mokros. Były paczki, dobre słowa, przybijanie „piątki” i oczywiście zdjęcia ze znanymi koszykarzami.

Równie duże zainteresowanie wzbudziła 8 grudnia wizyta 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska oraz towarzyszącej żołnierzom Jednostki Strzeleckiej „Strzelec”. Jak powiedział major Paweł Kierach, celem spotkania w szpitalu było nie tylko niesienie dzieciom radości, ale również przybliżenie im zawodu żołnierza. Wizyta była możliwa dzięki przychylności płk dr Mirosława Szweda.

Wyjątkowa wizyta odbyła się także na oddziale onkologii oraz ginekologii onkologicznej.  W tym szczególnym dniu, podobnie jak w latach minionych, pacjentki odwiedziła przedstawicielka Organizacji Kwiat Kobiecości Donata Wojnicz oraz panie z Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ: Joanna Branicka i Renata Tarbaj. Pacjentki nie tylko zostały obdarowane  upominkami, ale również miały okazję porozmawiać o konieczności wykonywania cytologii, czy otrzymać ulotki zachęcające do nawiązania kontaktu z organizacją.