Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 14 grudnia 2016

Mikołaje w naszym Szpitalu

Grudzień, to dla naszych pacjentów, zwłaszcza tych najmłodszych, miesiąc szczególny. Trudne chwile w szpitalu upływają im milej za sprawą odwiedzających ich wolontariuszy , przebranych za Mikołaje czy Falubazowe Myszy. Ale nie tylko…

Tegoroczne świętowanie i dobra zabawa zaczęły się na Klinicznym Oddziale Pediatrii oraz Klinicznym Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej już pod koniec listopada. Wtedy to niezawodni członkowie Fundacji Dr Clown oraz studentki z Koła Naukowego „Kooperacja” Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizowali dzieciom andrzejki. Członkami koła są studentki Pedagogiki Wszesnoszkolnej i Przedszkolnej, a opiekunami dr Agnieszka Olczak i dr Iwona Kopaczyńska.

Żacy pomogli także pięknie przystroić oddział. Oczywiście ich pomocnikami byli mali pacjenci!

Z okazji Mikołajek, dzięki firmie XPO TRANSPORT – Solutions Poland Sp. z o.o. z Płotów stanął w Szpitalu sprzęt elektroniczny do dyspozycji dzieci. Firma przygotowała również paczki.

Podobnie jak w ub. roku, dzieci odwiedziła także maskotka Falubazu, której towarzyszyli młodzi żużlowcy – juniorzy. W paczkach znalazły się nie tylko słodycze, ale również falubazowe gadżety.

Upominki oraz występy przygotowali dla małych pacjentów młodzi wolontariusze „Caritas” , którzy przybyli ze swoja koordynatorką Dominiką Danielak oraz młodzież z Gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze.

Z kolei Urząd Marszałkowski obdarował oddziały książkami i grami planszowymi.

Nie zabrakło również seniorów z Zielonej Góry, którzy działają w ramach ministerialnego programu Akademia 60+. Nasze dzieci drobnymi upominkami postanowili obdarować: Alina Buczyńska, Wiesława Miczyńska, Helena Pierzchalska, Eugeniusz Pierzchalski oraz Wanda Starczewska – Hawełka i Ewa Chrystowicz. Oczywiście nie zabrakło śpiewania kolęd.

Jak co roku, pacjentki leżące na oddziale onkologii i ginekologii onkologicznej odwiedzili w tym szczególnym przedświątecznym okresie przedstawiciele Organizacji Kwiat Kobiecości oraz Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Panie zostały  nie tylko obdarowanie  upominkami, ale także  ulotkami zachęcającymi do nawiązania kontaktu z organizacją.

Kwiat Kobiecości to organizacja zrzeszająca kobiety z całego kraju, które chorowały lub chorują na „kobiece” nowotwory. W Lubuskiem przedstawicielką tej organizacji jest Donata Wojnicz. LOW NFZ w tym roku reprezentował  p.o. Dyrektora Piotr Bromber, a także Joanna Branicka i Katarzyna Przytuła.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!