Data publikacji: 2 lutego 2018

Międzynarodowa wizyta w Zakładzie Radioterapii

1 lutego nasz szpital gościł ponad dwudziestu delegatów z ośrodków zajmujących się opieką medyczną w Niemczech, Belgii czy na Węgrzech. Goście, którzy przybyli do Zielonej Góry w ramach międzynarodowej konferencji poświęcanej wykorzystywaniu przez placówki medyczne oraz placówki  opieki społecznej środków zewnętrznych, wybrali na miejsce wizyty Zakład Radioterapii naszego Szpitala. Delegatów przywitał wiceprezes ds. rozwoju Zbigniew Hupało podkreślając, że jesteśmy obecnie jedynym ośrodkiem w Lubuskiem zapewniającym kompleksowe leczenie onkologiczne – od chirurgii onkologicznej i chemioterapii, po radioterapię i brachyterapię.  Gości  oprowadziła, wprowadzając w szczegóły nie tylko działania zakładu, ale także funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce,  Kierownik Zakładu Radioterapii dr Róża Poźniak – Balicka.