Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 11 października 2022

Maciej Salagierski z tytułem profesora

Fot. Daria Legieta

Miło nam poinformować, że decyzją z 5 września 2022 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda, nadał dr. hab. n. med. Maciejowi Salagierskiemu, prof. UZ, pracownikowi Klinicznego Oddziału Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

Prof. Maciej Salagierski ukończył studia z wyróżnieniem w 2003 r. na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Specjalizację z urologii /Fellow of the European Board of Urology/ uzyskał w 2012 r. W latach 2013-2016 pracował w Wielkiej Brytanii na Oddziale Urologii w KCH East Kent Hospitals University NHS Foundation Trust. Od 2017 r. jest kierownikiem Katedry Urologii i Onkologii Urologicznej Collegium Medicum UZ w Zielonej Górze.

Szczególnie interesuje się urologią onkologiczną, rakiem gruczołu krokowego. W 2008 r. otrzymał tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem na podstawie rozprawy doktorskiej Apoptosis of prostate cancer cells induced by α1-adrenoceptor antagonist doxazosin. Involvement of PI3K pathway. Stopień naukowy doktora habilitowanego otrzymał za badania naukowe prowadzone m. in. w Nijmegen Centre for Molecular Life Science w Holandii, nad molekularnymi markerami raka gruczołu krokowego.