Data publikacji: 18 grudnia 2019

Lubuski Dzień Onkologii – będą wykłady i bieg charytatywny

Lubuski Dzień Onkologii, który odbędzie się 30 maja 2020 roku będzie pierwszym tego typu wydarzeniem w województwie lubuskim.

Podczas tego wydarzenia zaplanowane są sesje wykładowe obejmujące tematyką profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie chorób nowotworowych. Oprócz drugiej edycji Wielkiego Biegu „Pokonać raka!”, zaplanowany jest również mecz charytatywny urzędnicy i politycy vs. pracownicy szpitala.

Organizatorami wydarzenia są Koło Naukowe Onkologii Klinicznej i Studenckie Koło Naukowe Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Collegium Medicum UZ. O wydarzeniu mówili dziś dr n. med. Marek Szwiec – kierownik Klinicznego Oddziały Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego, Jakub Szczepański – przewodniczący Koła Naukowego Onkologii Klinicznej Collegium Medicum UZ, Karina Topczyłko – przewodnicząca SKN Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Collegium Medicum UZ oraz Edward Sobański – Inicjator Ruch do spraw Zrównoważonego Rozwoju Klinicznego Oddziału Onkologii w Zielonej Górze.

Inicjatywa posiada wsparcie Dziekana Collegium Medicum.