Data publikacji: 12 kwietnia 2018

Łóżeczka od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ostatnich dniach do naszego szpitala trafiła kolejna darowizna od fundacji Jurka Owsiaka. Tym  razem wsparcie otrzymał Kliniczny Oddział Pediatrii, gdzie trafiło 25 łóżeczek z szafkami dla najmłodszych pacjentów, 2 kardiomonitorów, 6 pomp infuzyjnych objętościowych oraz aparat  EKG.           O tym, jak ważne jest wsparcie Orkiestry dla naszego szpitala na konferencji prasowej mówili: Prezes Zarządu Marek Działoszyński oraz Kierownik oddziału lek. med. Kazimiera Kucharska – Barczyk.

Do tej pory nasz szpital otrzymał od WOŚP urządzenia medyczne oraz wyposażenie warte około 4 mln zł . Na przestrzeni lat trafiły one na następujące oddziały:

• Oddział Chirurgii Dziecięcej
  • Oddział Neonatologiczny
  • Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • Oddział Pediatrii
  • Oddział Chorób Wewnętrznych
  • Oddział Laryngologii
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy
  • Oddział Położniczo-Ginekologiczny
  • Zakład Diagnostyki Obrazowej

W  najbliższym czasie spodziewamy się kolejnych 25 łóżek na Oddział Pediatrii, tym razem dla dzieci starszych.

Prezes Marek Działoszyński podkreślił, iż lada chwila rozstrzygnięty zostanie przetarg na projekt i budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Nie ukrywał, iż bardzo liczy na dalsze wsparcie Orkiestry, gdy po czasie budowy przyjdzie czas na wyposażenie nowego szpitala.