Data publikacji: 30 maja 2023

Lokalna firma ufundowała świetlicę dla dzieci w CZMiD

Dzięki firmie RSJ sp. z o.o. , która w Zielonej Górze prowadzi Park Trampolin „Zajawka”, na Klinicznym Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej Centrum Zdrowia Matki i Dziecka oddano do użytku świetlicę dla najmłodszych.

„Zajawka” wyposażyła salę m.in. w meble, pufy, zabawki, książki, ekran i X-boxa do gry. Dzięki temu dzieci wraz z rodzicami mogą spędzić miło czas i oderwać się od trudów pobytu w szpitalu. Właśnie to było najważniejsze dla Radosława Walczaka, prezesa RSJ sp. z o.o.

– Przyświecało nam hasło „pomoc dzieciom” – to jest to, co powoduje, że nie mogliśmy pozostać bierni. Tym bardziej, że działał już nowy oddział i szpital, a każdy pobyt tutaj wiąże się dla dziecka ze stresem. Chcieliśmy im ten czas w lecznicy maksymalnie umilić. Cieszy nas to, tym bardziej, że sami działamy w obszarze, który zajmuje się rekreacją dzieci.

– Po raz kolejny udało nam się uzyskać wsparcie, dzięki któremu możemy dziś oficjalnie otworzyć tak wspaniałe i doskonale wyposażone miejsce, które spełnia ważną rolę w procesie leczenia i rehabilitacji dzieci. Ważne, że mają teraz gdzie spędzać czas, który jest przecież dla nich stresujący. Dziękujemy bardzo za tę inicjatywę i pomoc, cieszymy się, że udało się to zrealizować – mówił Emil Korczak, lekarz naczelny szpitala oraz chirurg dziecięcy.

Jak podkreśla Barbara Muszyńska, pielęgniarka oddziałowa, nie tylko dzieci chętnie spędzają czas w świetlicy. – Spotykają się też tutaj rodzice, pilnują swoje pociechy, ale i chętnie wymieniają informacjami i odpoczywają. Dziękujemy za to miejsce.

To druga już świetlica urządzona przez prywatnego sponsora w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Dzięki zielonogórskiej firmie Domator24 na oddziale pediatrii w listopadzie 2022 r. powstała sala gamingowa.