Data publikacji: 13 stycznia 2023

Lekarze i wykładowcy odebrali odznaczenia

Wśród odznaczonych pracowników Uniwersytetu Zielonogórskiego znaleźli się i nasi lekarze wykładający na Collegium Medicum. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał dr n. med. Bartosz Kudliński. – Traktuję to odznaczenie jako nagrodę dla wszystkich pracowników Szpitala Tymczasowego za pracę, którą wykonaliśmy w czasie pandemii. To jest oddanie honorów tym ludziom za moim pośrednictwem – powiedział laureat, który stał na czele placówki walczącej o życie i zdrowie chorych na COVID-19, a obecnie pełni funkcję kierownika Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Medalem Komisji Edukacji Narodowej odznaczeni zostali dr n. med. Róża Poźniak-Balicka i dr. hab. n. med. Marcin Zaniew. – To docenienie zaangażowania w pracę dydaktyczną. Mobilizuje mnie to do dalszej pracy ze studentami – skomentowała nagrodę kierownik Klinicznego Oddziału Radioterapii i Zakładu Radioterapii. Z kolei dla kierownika Klinicznego Oddziału Pediatrii z Pododdziałami: Endokrynologii, Diabetologii i Nefrologii Dziecięcej wyróżnienie jest ukoronowaniem tych kilku lat działalności na uczelni. – Skutkowało to choćby pozytywną opinią różnych komisji akredytacyjnych, czy też dobrymi wynikami studentów na egzaminie końcowym – podkreślił.

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiejdokonał Wojciech Perczak – wicewojewoda lubuski.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy!