Data publikacji: 12 lipca 2018

Książę Franz Friedrich wspiera nasz szpital

11 lipca br. nasz szpital gościł Księcia Pruskiego Franca Friedricha oraz dra Mario Lonczik z Rotary Club Bozen ze Szwajcarii. Podczas wizyty goście rozmawiali z Prezesem Markiem Działoszyńskim o potrzebach naszej lecznicy i możliwościach ewentualnej pomocy.  Już za tydzień do szpitala przyjadą kolejne dary ze Szwajcarii – m.in. 33 łóżka na wyposażenie oddziałów. W planach jest również przekazanie przez Rotary Club samochodu osobowego.

Przypomnijmy. Dzięki pomocy księcia Franza Friedricha, prawnuka ostatniego cesarza Niemiec Wilhelma II, do naszego szpitala trafiło już m.in. ponad 70 elektrycznych łóżek szpitalnych podarowanych przez Komandorię Zakonu Joannitów w Szwajcarii. Kolejny transport darów (33 łóżka), zaplanowano na 20 lipca br.

Franz Friedrich Prinz von Preussen urodził się w dawnym Grünbergu (w naszym szpitalu!) i mieszkał krótko w Zaborze. Nasz region to jego rodzinne strony, do których  żywi ogromny sentyment. Dlatego bardzo chętnie odwiedza Lubuskie – nie tylko prywatnie, ale również podczas ważnych wydarzeń regionalnych.

Wizyta była okazją nie tylko do podziękowania za dotychczasową pomoc, ale również zwiedzenia szpitala. Prezes Marek Działoszyński oraz Dyrektor ds.. Lecznictwa Antoni Ciach oprowadzili gości m.in. po Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej oraz nowym skrzydle Klinicznego Oddziału Ortopedii.   Modernizacja tej części oddziału została już zakończona. Brakuje już tylko wyposażenia sal, by mogła służyć pacjentom.