Data publikacji: 18 sierpnia 2019

Kolejny dzień walki z bakterią

Niedziela i sobota to kolejne dni walki z bakterią Klebsiella pneumoniae NDM w naszym szpitalu. Na oddziale izolacyjnym zorganizowanym w Klinicznym Oddziale Chorób Zakaźnych przebywa obecnie 11 pacjentów. Pozostałych sześciu znajduje się na kilku innych oddziałach, gdzie otoczeni są troskliwą i specjalistyczną opieką. Podczas weekendu pielęgniarki epidemiologiczne, Naczelna Pielęgniarka i kadra kierownicza firmy sprzątającej, nadzorowały pracę personelu medycznego i sprzątającego. W dalszym ciągu przeprowadzano proces dekontaminacji oddziałów, na których przebywali pacjenci skolonizowani KPC, NDM. Sale izolacyjne, na których hospitalizowani byli tacy pacjenci, po generalnym posprzątaniu, zostały poddane dezynfekcji termicznej. W sobotę w trybie pilnym na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym leczyliśmy 42 pacjentów, z czego na oddziały trafiło 14 pacjentów.

Przypomnijmy, że wstrzymanie przyjmowania pacjentów planowych do szpitala obowiązuje do poniedziałku, 19 sierpnia, kiedy to poznamy kolejne decyzje w tej sprawie.