Data publikacji: 31 sierpnia 2023

Kolejne wsparcie szpitala przez expondo

Sprzęt odbierał Michał Małek, fizjoterapeuta i z-ca kierownika Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej

To już kolejny raz, kiedy możemy liczyć na lokalną firmę expondo Polska. Tym razem otrzymaliśmy w darze część wyposażenia pomieszczeń 𝗗𝘇𝗶𝗲𝗻𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗢𝗱𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝘂 𝗥𝗲𝗵𝗮𝗯𝗶𝗹𝗶𝘁𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗞𝗮𝗿𝗱𝗶𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗷, który planujemy uruchomić od 1 października. Zatem mamy już m.in. aparat EKG, ciśnieniomierze, pulsoksymetry, stopery, kijki do nordic walking, maty do ćwiczeń, słowem ten drobniejszy, ale niezwykle ważny w procesie rehabilitacji sprzęt wartości ok. 10 tys. zł.

Gdy dołożymy do tego sprzęt większego kalibru, taki jak echokardiograf, system holterowski, czy bieżnię (to dzięki wsparciu kwotą ok. 256 tys. zł ze strony marszałek Elżbiety Anny Polak i Zarządu Województwa Lubuskiego), to wyposażenie nowej jednostki będziemy mieli niebawem skompletowane.

– Zawsze jesteśmy gotowi do pomocy i jeżeli możemy, to chętnie to robimy – mówi Paweł Wróbel z Expondo. Firma, przypomnijmy, wyposażyła w minionych latach w pełni naszą rehabilitację ambulatoryjną, udostępniała nam powierzchnie magazynowe w czasie pandemii, czy też przekazywała narzędzia elektrotechniczne, ale też chirurgiczne. – Serdecznie dziękujmy za to kolejne wsparcie sprzętowe i wyjście naprzeciw naszych potrzeb, tym bardziej, że dotyczy to bardzo ważnego zakresu rehabilitacji pacjentów po zawałach serca – mówi Zbigniew Guzek, kierownik Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Uwaga! Świadczenia rehabilitacji leczniczej realizowane w warunkach ambulatoryjnych udzielane są obecnie w budynku modułowym znajdującym się pomiędzy bud. N a U (czyli oddziałem zakaźnym, a poradniami przy ul. Podgórnej).