Data publikacji: 28 marca 2023

Kolejne udogodnienia dla osób ze szczególnymi potrzebami

Pętla indukcyjna

Trwają prace dostosowujące nasz szpital  do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. W ramach projektu pn.: „Zapewnienie dostępu do wysokiej jakości usług zdrowotnych dla osób niepełnosprawnych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o.” zakończony został etap obejmujący montaż 9 sztuk pętli stanowiskowych recepcyjnych, 28 sztuk pętli indukcyjnych przenośnych oraz 28 sztuk zestawów FM dla osób słabosłyszących.

Doposażone komórki organizacyjne szpitala posiadają skuteczne narzędzie do komunikacji z osobami słabosłyszącymi, które korzystają z aparatów słuchowych. Urządzenia zamieniają fale dźwiękową (głos personelu szpitala) w falę magnetyczną, która jest odbierana przez aparaty słuchowe wyposażone w funkcję odbioru indukcji. Każde stanowisko pętli indukcyjnej recepcyjnej zostało odpowiednio oznakowane.

Dodatkowo dla zapewnienia osobom z niepełnosprawnością wzroku bezpieczne korzystanie ze schodów w budynkach Szpitala, zostały zamontowane pola uwagiTo naklejane oznakowanie w postaci guzków ostrzegawczych bądź wypustek, mają za zadanie informować, że znajdujemy się 50 cm przed krawędzią pierwszego bądź ostatniego stopnia schodów.

Pola uwagi