Data publikacji: 27 maja 2022

Karetka w darze dla Ukrainy

W kierunku granicy z Ukrainą w piątek 27 maja wyruszyła nasza karetka wypełniona po brzegi darami dla szpitala w Chmielnickim na Podolu. Sam ambulans to nasz podarunek dla lecznicy, której – jak zapewne pamiętacie – z inicjatywy prezesa Marka Działoszyńskiego pomagamy nie po raz pierwszy.

O to, aby karetka nie pojechała pusta, postarali się również: Samorząd Województwa Lubuskiego, który przekazał m.in. środki ochrony osobistej, maseczki chirurgiczne, płyny do dezynfekcji, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze, która przekazała defibrylatory, WOSiR z Drzonkowa, który przekazał środki czystości, a nawet pampersy i żywność dla niemowląt.

A misję realizowali: wiceprezes Jarosław Sieracki i Witold Głodecki – kierownik naszego działu transportu medycznego.