Data publikacji: 27 lutego 2017

Jurek Owsiak w naszym szpitalu!

W czwartek (22 września br.) Jurek Owsiak oraz Marszałek Elżbieta Anna Polak gościli w naszym szpitalu. Nieprzypadkowo odwiedzili Kliniczny Oddział Neonatologii, gdzie 70 procent sprzętu do ratowania najmniejszych pacjentów zakupiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Szczególnym bohaterem tego spotkania okazał się malutki dwu i pół miesięczny Aleksander, któremu Jurek Owsiak nadał przydomek „Wielki”. I trudno się dziwić. Chłopiec, gdy przyszedł na świat, ważył zaledwie pół kilograma! Dzięki opiece personelu medycznego oraz profesjonalnemu sprzętowi z WOŚP, udało się chłopca uratować. Olek waży obecnie 2,2 kg i jest w pełni zdrowy, co niezwykle cieszy kierownik oddziału lek. med. Marzenę Michalak – Kloc. Radości nie ukrywała również mama chłopca pani Joanna Jakubiec – tym bardziej, że był to ostatni dzień pobytu Olka w szpitalu.

Kierownik Oddziału podziękowała Jurkowi Owsiakowi w imieniu swoim, całego personelu, a także rodziców małych pacjentów za dotychczasowe wsparcie. Podkreśliła, że bez sprzętu ofiarowanego przez fundację, funkcjonowanie oddziału byłoby praktycznie niemożliwe.

Warto podkreślić, że Kliniczny Oddział Neonatologii naszego szpitala posiada III stopień referencyjności, co oznacza, że może ratować nawet wcześniaczki ważące 500 g.

Marszałek Polak i Prezes szpitala Stanisław Łobacz zapoznali Jurka Owsiaka z planami budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. Nie ukrywali, że liczą na wsparcie WOŚP przy zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego dla nowopowstałej placówki. Rozpoczęcie inwestycji zaplanowano jeszcze na ten rok, zakończenie na rok 2020.

Jurek Owsiak zapewnił, że fundacja na pewno dołoży także swoją cegiełkę w postaci potrzebnych urządzeń.

Do tej pory nasz szpital otrzymał od WOŚP aż 1 711 urządzeń za kwotę 3 697 159,83 zł. W tym:

• Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii: 20 urządzeń za łączną kwotę 406 713,35 zł
  • Oddział Chirurgii Dziecięcej, Chirurgii Noworodka i Traumatologii z Pododdziałem Urologii Dziecięcej: 21 urządzeń za łączną kwotę 818 497,68 zł
  • Oddział Chirurgii Dziecięcej: 26 urządzeń za łączną kwotę 855 710,41 zł
  • Oddział Chorób Wewnętrznych, Diabetologii, Endokrynologii i Gastroenterologii: 15 urządzeń za łączną kwotę 75 000 zł
  • Oddział Dziecięcy: 33 urządzenia za łączną kwotę 226 961,32 zł
  • Oddział Laryngologii: 448 urządzeń za łączną kwotę 116 629,48 zł
  • Oddział Noworodkowy: 3 urządzenia za łączną kwotę 10 728,90 zł
  • Oddział Noworodkowy z Pododdziałem Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka: 1 135 urządzeń za łączną kwotę 836 896,13 zł
  • Oddział Pediatrii Ogólnej, Diabetologii, Endokrynologii, Hematoonkologii i Nefrologii Dziecięcej: 2 urządzenia za łączną kwotę 13 282,87 zł
  • Oddział Położniczy: 1 urządzenie za kwotę 1 700,68 zł
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy: 6 urządzeń za łączną kwotę 193 234,04 zł