Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 15 lutego 2018

Gratulujemy rodzicom potrójnej radości!

Pola, Damian i Błażej – tak mają na imię trojaczki, które 29 stycznia br. przyszły na świat w naszym szpitalu!  Szczęśliwymi rodzicami maluchów są Państwo  Anna i Przemysław z Żar.  Maluszki urodziły się w 34 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie, co w przypadku ciąży trojaczej jest standardem. Wszystkie ważyły ponad 2 kg! Lada dzień wychodzą z mamą do domu, gdzie czekają tata i starszy braciszek Mateusz.

– Taki poród to zawsze jest duże wydarzenie – mówi kierownik Klinicznego Oddziału Położniczo-Ginekologicznego lek.med. Sławomir Gąsior. – Ciąże bliźniacze zdarzają się mniej więcej raz na 80 porodów, a ciąże trojacze raz na 6 tysięcy porodów. Czyli w takim szpitalu jak nasz raz na 2-3 lata.

Dodaje, że ciąża przebiegała prawidłowo. Najpierw Pani Ani była prowadzona przez lekarza ginekologa z Żar, a następnie  w poradni patologii ciąży w zielonogórskim szpitalu.  Aż do szczęśliwego rozwiązania.

– Opiekę w szpitalu mieliśmy naprawdę doskonałą – podkreśliła mama maluchów. – Zarówno na patologii, jak i na roomingu po porodzie. To samo mogę powiedzieć o oddziale neonatologii, gdzie dzieci trafiły tuż po urodzeniu z problemami zdrowotnymi.

Serdecznie gratulujemy!