Data publikacji: 19 stycznia 2022

Gramy z WOŚP! Zapraszamy dzieci na konsultacje

Jurek Owsiak podczas wizyty na naszej neonatologii w 2016 r.

30 stycznia 2022 r., z okazji 30-tego finału WOŚP, Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze organizuje Białą Niedzielę, czyli możliwość darmowych konsultacji pediatrycznych. W tym dniu, przez kilka godzin do dyspozycji rodziców i ich dzieci będą lekarze specjaliści pracujący lub współpracujący z naszym szpitalem.

Wizyty będą miały charakter konsultacyjny, a więc nie jest konieczne skierowanie. Całą akcję planujemy zorganizować na parterze przyszłego Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, czyli obecnego Szpitala Tymczasowego (oczywiście w strefie czystej!).

Podczas Białej Niedzieli będzie prowadzona zbiórka na rzecz Orkiestry. Datki do puszek będą zbierać wolontariusze WOŚP oddelegowani przez zielonogórski sztab.

Jak się zarejestrować?

Ze względu na obecną sytuację pandemiczną, pacjenci będą rejestrowani na wyznaczone godziny.

Aby zarejestrować swoją pociechę do któregoś ze specjalistów prosimy rodziców o kontakt pod numerem tel.:

68 32 96 606 w dni robocze w godz. 8.00-14.00.

W godz. 10.00-12.00 dyżurować będą:

• Endokrynolog i diabetolog dziecięcy, pediatra – lek. Ewa Malaryk
  • Konsultacje w zakresie neurochirurgii – lek. Natalia Retkowska-Tomaszewska
  • Chirurg i urolog dziecięcy – dr hab. n. med. Marcin Polok, prof. UZ
  • Neonatolog  – lek. Karolina Polanin

W godz. 12.00-14.00:

• Pediatra i nefrolog – dr hab. Marcin Zaniew, prof. UZ
  • Gastroenterolog dziecięcy – prof. dr hab. Józef Ryżko
  • Specjalista medycyny sportowej, chirurg dziecięcy – lek. Robert Zapotoczny
  • Onkolog i hematolog dziecięcy – prof. dr hab. n. med. Ewa Gorczyńska

Ważne! Z uwagi na ograniczony czas, jednego pacjenta można zarejestrować do jednego specjalisty.