Data publikacji: 27 lipca 2018

Gdy z nieba leje się żar…

Do Lubuskiego nadeszła fala upałów. W przyszłym tygodniu zapowiadane są temperatury powyżej 30 st. C., a już teraz na nasz Szpitalny Oddział Ratunkowy trafia więcej niż zwykle pacjentów z omdleniami. Najczęściej są to osoby starsze, mające kłopoty z układem krążenia, sercem… Kierownik SOR lek. Szymon Michniewicz apeluje – zwłaszcza do osób starszych – o nie wychodzenie z domu w godzinach, gdy upał jest największy. Podpowiada też, aby w miarę możliwości nie „wietrzyć” mieszkań otwierając wszystkie drzwi i okna. – Skutek jest odwrotny od zamierzonego – mówi. – W mieszkaniach osiągamy wtedy temperaturę podobną do tej, która panuje na dworze.

O rozsądek – tym razem do rodziców małych dzieci – apeluje również kierownik Klinicznego Oddziału Pediatrii lek. Kazimiera Kucharska – Baczyk. O tym, jak postępować podczas upałów z maluchami, rozmawiała z red. Zofią Popielecką z Radia Zachód. Zachęcamy do odsłuchania wywiadu.

Posłuchaj nagrania dźwiękowego

Warto też zapoznać się z poradnikiem przygotowanym przez personel medyczny naszego SOR  “Jak przeżyć upały…”. Opublikowała go Gazeta Lubuska – przeczytaj TUTAJ