Data publikacji: 15 stycznia 2019

Gazeta Wyborcza “Nowy sprzęt w zielonogórskim szpitalu. Pomoże ratować pacjentów po udarach” (14.01.2019 r.)

Na neurorehabilitację do zielonogórskiego szpitala trafia rocznie ponad 400 pacjentów. Teraz będą mogli szybciej wracać do zdrowia, bo na oddział trafiły profesjonalne stoły terapeutyczne. Sprzęt ufundowała zielonogórsko-berlińska firma expondo

Pod koniec 2018 r. do Pododdziału Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze trafiły profesjonalne stoły terapeutyczne. Posłużą do neurorehabilitacji pacjentów po udarach, a tych trafia do Zakładu Rehabilitacji prawie pół tysiąca rocznie. Stołami można leczyć także inne schorzenia centralnego układu nerwowego.

Nowy sprzęt w Zakładzie Rehabilitacji

Nowy sprzęt w Zakładzie Rehabilitacji Paulina Nodzyńska

Będą wykorzystywane do fizjoterapii i specjalistycznej neurorehabilitacji. Będzie można na nich m.in. wykonać masaż.

– Stoły terapeutyczne poprawią komfort pracy naszych specjalistów i wpłyną na wygodę pacjentów – mówi Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Prócz stołów do szpitala trafiły też modele anatomiczne kręgosłupa, stawów i skóry, na których będą się szkolić studenci medycyny. Kliniczny Oddział Onkologii otrzymał sprzęt wspierający codzienną pracę szpitala, m.in. wirówkę laboratoryjną, lodówkę i zamrażarkę, a także pieniądze.

Darowizny przekazała firma expondo, która niedawno przeniosła swoją główną siedzibę z Berlina do Zielonej Góry.