Data publikacji: 19 września 2018

Gazeta Lubuska “To bezpłatne badania bez skierowania!” (19.09.2018 r.)

Zgłoś się na darmowe badania profilaktyczne do Szpitala Uniwersyteckiego. Chodzi o wczesne wykrywanie raka głowy i szyi.

Trwa VI Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. To też okazja, by przypomnieć, że Szpital Uniwersytecki jako jedyna placówka w Lubuskiem, realizuje „Ogólnopolski program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki pierwotnej i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi”. Sylwia Malcher -Nowak ze Szpitala Uniwersyteckiego zachęca mieszkańców do skorzystania
z bezpłatnych badań.

Kto może wziąć w nich udział? Pacjenci w wieku 40-65 lat, którzy mają co najmniej jeden z poniżej wymienionych objawów przez minimum 3 tygodnie i nie są to objawy związane z infekcją górnych dróg oddechowych: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone lub białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z przełykaniem. Oprócz porady laryngologicznej i badania przy użyciu nasofiberoskopu, w razie potrzeby pacjenci będą również mieli wykonane badania na obecność wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), USG szyi, czy biopsję cienkoigłową z badaniem cytologicznym.

Osoby chętne prosi się o zarejestrowanie się pod numerem
tel. 68 32 96 621.

Rejestracja jest czynna w poniedziałki i czwartki
w godz. 13.00-14.00 oraz środy
w godz. 10.00-11.00.

Nie jest wymagane skierowanie!

Autor: Leszek Kalinowski