Data publikacji: 26 listopada 2019

Firma expondo po raz kolejny wsparła nasz szpital

Mająca zielonogórskie korzenie, ale globalny zasięg, firma expondo już trzeci raz na przestrzeni roku pomogła naszej placówce. Dział eksploatacji zasilony został pokaźną liczbą elektronarzędzi, które pomogą rozwiązywać problemy techniczne. A tych w codziennym życiu szpitala – zwłaszcza tak dużego, jak nasz –  niestety nie brakuje. Tylko od początku tego roku tzw. drobnych prac zleconych konserwatorom, czyli właśnie wymagających użycia elektronarzędzi, było ok. 8 tysięcy!

Na pokładzie ciężarówki firmy expondo, we wtorek 26 listopada przyjechały do nas m.in. wiertarki, szlifierki, pilarki, wkrętarki, elektryczne nożyce do blachy, klucze i gwintownice – w sumie kilkadziesiąt pozycji sprzętu, w dużej mierze produkowanego dla marek własnych firmy expondo. To sprzęt, który w bardzo wyraźny sposób wspomoże prace działu eksploatacji.

– Celem naszej firmy jest prowadzenie nie tylko działalności biznesowej, ale również tej o charakterze społecznym. Ponieważ związaliśmy się  regionem lubuskim, a główną siedzibę firmy mamy w Zielonej Górze, postanowiliśmy regularnie pomagać zielonogórskiemu szpitalowi. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć lecznicę, tym razem przekazując narzędzia wskazane przez dział zajmujący się  w szpitalu naprawami i remontami. Ogrom pracy, jaką muszą w ciągu roku wykonać jego pracownicy wymaga, aby dysponowali niezawodnym, dobrej jakości sprzętem. Satysfakcjonujące dla nas jest również to, iż większa część z przekazanych narzędzi to nasze produkty – powiedział Piotr Galant – Business Development Director

Zadowolenia ze współpracy z expondo nie krył dr Marek Działoszyński, Prezes szpitala. – Firma expondo to nasz bardzo życzliwy donator. Już kilka razy pomogła nam w takich obszarach, które w funkcjonowaniu szpitala są bardzo ważne. Nasz darczyńca wsłuchuje się po prostu w nasze rzeczywiste problemy i sukcesywnie pomaga je rozwiązać.  Grono osób w szpitalu, które są wdzięczne firmie stopniowo rośnie. Dzięki tym narzędziom pracownicy działu eksploatacji będą mogli lepiej wykonywać swą pracę , ważną zarówno dla pacjentów, jak i personelu – powiedział Marek Działoszyński.

– To dla nas bardzo duże usprawnienie, ze względu na stary już park maszynowy, który jest w naszym posiadaniu. Te narzędzia umożliwią wykonywanie wielu drobnych prac, których jest w codziennej pracy szpitala bardzo dużo. A bez odpowiednich narzędzi nie jesteśmy w stanie pracować. Oprócz wiertarek, czy szlifierek jest tu na przykład zamrażarka do rur, dzięki której możemy naprawiać instalacje centralnego ogrzewania bez spuszczania wody z całego obiektu – cieszy się Paweł Niedźwiedzki, kierownik działu eksploatacji naszego szpitala.

To już trzecie wsparcie szpitala ze strony expondo. Pod koniec 2018 r. do Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej trafiły stoły terapeutyczne, a także modele anatomiczne kręgosłupa, stawów oraz skóry. Już wtedy firma zapowiedziała dalsze wspieranie szpitala i w kwietniu 2019 r. otrzymaliśmy darowiznę w postaci najwyższej klasy narzędzi chirurgicznych na potrzeby Centralnego Bloku Operacyjnego.

Grupa expondo z siedzibami w Berlinie i w Zielonej Górze jest renomowanym producentem oraz internetowym sprzedawcą sprzętu dla profesjonalistów z różnych sektorów gospodarki. Asortyment firmy to ponad 3000 produktów, dostarczanych na 28 rynków w Europie, pod 16 własnymi markami. Expondo jest właścicielem flagowej marki Royal Catering, przeznaczonej dla gastronomii, zaopatruje takie branże jak: przemysł, budownictwo i warsztaty. Od momentu powstania w 2007 roku, firma stale się rozwija, zatrudniając obecnie ponad 300 pracowników w trzech krajach: w Polsce, Niemczech i w Chinach. Wieloletnie doświadczenie producenckie pozwala firmie na utrzymanie najwyższych standardów jakości i konkurencyjnych cen.