Data publikacji: 7 września 2023

Firma ADB ponownie wsparła nasz szpital

Dzięki dotacji uzyskanej od zielonogórskiej firmy ADB możliwe było zainstalowanie i uruchomienie w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka systemu kolejkowego, który porządkuje przepływ pacjentów w izbach przyjęć i ułatwia pracę personelowi.

Miesięcznie do znajdujących się na parterze CZMiD Izby Pediatrycznej oraz Izby i Poradni Położniczo-Ginekologicznej zgłasza się od 1400 do nawet 1600 pacjentów. Stąd niezwykle istotne było uprządkowanie i zorganizowanie ich pobytu w lecznicy, przede wszystkim na  etapie przyjęć na oddziały. Pomógł w tym świeżo zamontowany automatyczny system kolejkowy.

Jak wyjaśnia Ada Hincyngier, kierownik Izby Pediatrycznej, wdrożony system kolejkowy pozwala na sprawną i niezwykle efektywną obsługę pacjentów. – Działanie biletomatu jest bardzo proste: pacjent pobiera bilet do właściwego miejsca, a pracownicy z tzw. konsoli przywoławczej na komputerze zapraszają go do odpowiedniego stanowiska. Na czterech monitorach w holu wyświetla również się numer pobranego biletu.

– Jako firma ADB, czujemy się nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Doceniamy pracę personelu medycznego szpitala w Zielonej Górze, a także wszystkich, którzy dbają o jego prawidłowe funkcjonowanie. To właśnie w placówkach medycznych nasi pracownicy, ich dzieci, rodziny i przyjaciele szukają wsparcia i pomocy – podkreśla Małgorzata Ott, Prezes Generalny firmy ADB, lidera w technologiach przesyłu danych. – Kilka lat temu ADB wsparło Oddział Otorynolaryngologii finansując zakup niezbędnego i nowoczesnego sprzętu do leczenia operacyjnego. Dzięki temu szpital może wykonywać operacje endoskopowe głowy i szyi z zakresu otolaryngologii, neurochirurgii i chirurgii szczękowo-twarzowej na europejskim poziomie. Ten sprzęt służy również leczeniu najmłodszych pacjentów. To dla nas powód do dumy i satysfakcji. Jak wiemy, niedawno zostało otwarte Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które ma wyjątkowe znaczenie dla nas wszystkich. Trafiają tu ci, którzy są dla nas najdrożsi z najdroższych – nasze dzieci. Chcemy, aby miały najlepszą opiekę. Dlatego też decyzja o wsparciu Centrum Zdrowia Matki i Dziecka przyszła nam naturalnie – mówi Małgorzata Ott.

– Niezwykle cieszymy się z tej, trwającej już wiele lat, współpracy z ADB. Oprócz znaczącego wsparcia oddziału otorynolaryngologii, ta zielonogórska firma pomogła szpitalowi również w czasie pandemii doposażając pracownię badań molekularnych w sprzęt niezbędny do prawidłowej i bezpiecznej pracy laboratorium diagnostycznego. Ufundowała też obiady dla pracowników nowo utworzonego pododdziału zakaźnego dla najmłodszych pacjentów oraz przechowywała w magazynach palety ze środkami ochrony osobistej. Dziękujemy za to wsparcie – podkreśla dr Marek Działoszyński, prezes zarządu szpitala, zapewniają jednocześnie, że systemy kolejkowe niebawem pojawią się też w innych częściach lecznicy, takich jak np. poradnie przy ul. Podgórnej.

ADB projektuje i dostarcza kompleksowe i wydajne rozwiązania systemowe, które pozwalają operatorom oferować gigabitowe usługi Internetowe i video dla domu i biznesu. ADB zapewnia by urządzenia firmy wraz z zaprojektowanym oprogramowaniem idealnie ze sobą współpracowały oraz dostarczały najlepszych doświadczeń użytkownikom. Ponadto firma oferuje swoim klientom najwyższej klasy narzędzia backendowe, które pozwalają im monitorować i zarządzać wdrożonymi systemami. Firma od ponad 28 lat jest cenionym partnerem dla największych operatorów telekomunikacyjnych oraz dostawców usług video na całym świecie. Główne centrum badawczo-rozwojowe ADB znajduje się w Polsce, a największe biuro zlokalizowane jest w Zielonej Górze przy Trasie Północnej. Centra badawcze ADB znajdują się również w Poznaniu i Katowicach. Kwatera główna Grupy ADB znajduje się w Genewie. Dodatkowo ADB posiada centrum badawczo-rozwojowe w Mediolanie, oddział operacyjny w Tajpej na Tajwanie oraz wiele biur handlowych w Europie i Stanach Zjednoczonych.