Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 25 kwietnia 2019

expondo przekazuje nam kolejną darowiznę

23 kwietnia 2019 r. expondo po raz kolejny wsparło zielonogórską placówkę medyczną. Szpital Uniwersytecki otrzymał darowiznę w postaci najwyższej klasy narzędzi chirurgicznych, które trafiły na Centralny Blok Operacyjny. Warto podkreślić, że tylko w ubiegłym roku w zielonogórskim szpitalu wykonano blisko 16 tysięcy zabiegów operacyjnych.

– Dzięki wsparciu expondo mieszkańcy Zielonej Góry mogą bezpośrednio korzystać z przekazanej darowizny. Podarowany sprzęt nie tylko usprawni prace lekarzy, ale przede wszystkim wpłynie na lepsze wyposażenie bloku operacyjnego i tym samym komfortowe warunki przeprowadzania zabiegów. – podkreśla Sylwia Malcher – Nowak, rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Zestaw przekazanych narzędzi chirurgicznych zawiera profesjonalny sprzęt chirurgiczny, w tym m.in. raspatory, kleszczyki czy osteotomy. Na blok operacyjny Szpitala Uniwersyteckiego trafiły również pincety, nożyczki czy pojemniki, które posłużą nie tylko do użytku lekarzy, ale również do edukacji studentów uczelni medycznych – przyszłych chirurgów.

 Jako firma mocno zakorzeniona w Zielonej Górze chcemy angażować się w działania, które bezpośrednio służą lokalnemu społeczeństwu. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze jest ważnym regionalnym ośrodkiem o najwyższej referencyjności i bardzo cieszymy się, że udało nam się znowu go wesprzeć. To ważne, by współpraca biznesu z instytucjami sektora publicznego generowała długofalowe korzyści dla wszystkich zainteresowanych – komentuje Piotr Galant, prezes expondo Zielona Góra.

– Cieszę się, że wsparcie ze strony firmy expondo nabrało charakteru cyklicznego – podkreśla prezes Zarządu Szpitala dr Marek Działoszyński. – Pod koniec ub. roku otrzymaliśmy duże wsparcie rzeczone dla Oddziału Rehabilitacji z Pododdziałem Udarowym, tym razem dla Centralnego Bloku Operacyjnego. Godny podkreślenia jest fakt, iż właściciele firmy sami wyszli z inicjatywą cyklicznej pomocy dla naszego szpitala i – jak widać – dotrzymują słowa. Co ważne – wsłuchują się w nasze potrzeby i konsultują z naszym personelem kolejne zakupy. A następnie konsekwentnie je realizują. Bardzo dziękujemy.

*expondo

Grupa expondo z siedzibą w Berlinie i w Zielonej Górze jest renomowanym producentem oraz internetowym sprzedawcą sprzętu dla profesjonalistów z różnych sektorów gospodarki. Asortyment firmy to ponad 2000 produktów, dostarczanych na 28 rynków w Europie, pod 16 własnymi markami. Expondo jest właścicielem flagowej marki Royal Catering, przeznaczonej dla gastronomii, zaopatruje takie branże jak: przemysł, budownictwo i warsztaty. Od momentu powstania w 2007 roku, firma stale się rozwija, zatrudniając obecnie ponad 250 pracowników w trzech krajach: w Polsce, Niemczech, i w Chinach. Wieloletnie doświadczenie producenckie pozwala firmie na utrzymanie najwyższych standardów jakości i konkurencyjnych cen. W 2017 roku grupa expondo otrzymała prestiżowy tytuł „Diament Forbesa” za imponujący rozwój oraz tytuł „Gazeli Biznesu” oraz „e-Gazeli Biznesu” w rankingach Pulsu Biznesu.

Więcej o expondo:

http://corporate.expondo.pl

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego:

https://www.expondo.pl/

Na zdjęciach:
Prezes Szpitala dr Marek Działoszyński oraz Piotr Galant, prezes expondo Zielona Góra. A także dyrektor ds. lecznictwa lek. Antoni Ciach, zastępca pielęgniarki oddziałowej CBO Grażyna Goss oraz instrumentariuszki – Marta Pilipiec i Magdalena Gularek.