Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 22 marca 2021

Eobuwie.pl: nowy sprzęt IT i wsparcie finansowe dla Szpitala Uniwersyteckiego

Fot. Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Eobuwie.pl po raz trzeci przekazało zielonogórskiej lecznicy sprzęt, tym razem o wartości 150 tys. zł! – Trzecia fala pandemii koronawirusa przybiera na sile, naturalnym krokiem jest pomoc medykom, którzy ratują ludzkie życie – komentuje Marcin Grzymkowski, prezes spółki.

Eobuwie.pl od początku pandemii COVID-19 wspiera zielonogórskie ośrodki medyczne. W dobie trzeciej fali szpital potrzebował sprzętu komputerowego. Spółka odpowiedziała na to zapotrzebowanie, dostarczając do lecznicy zakupiony sprzęt o wartości 150 tys. zł – to m.in. oprogramowanie, monitory i kilkadziesiąt laptopów. To trzecia darowizna na rzecz szpitala. Łącznie eobuwie.pl przekazało już sprzęt i oprogramowanie o wartości blisko 400 tys. zł.

– Sprzęt umożliwi zdalne konsultacje, a także udział w spotkaniach on-line. Oprogramowanie usprawni proces projektowania niezbędnych zmian dostosowawczych w warunkach epidemii, a także wymianę dokumentacji z jednostkami zewnętrznymi – komentuje Emil Korczak, Naczelny Lekarz Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze.

Eobuwie.pl wspiera nie tylko szpital jednoimienny, ale również Fundację Chirurgii i Onkologii Polskiej cHOP im. Pawła Murawy, która działa przy Szpitalu. Do tej pory Fundacja pozyskała m.in. urządzenie IC-Flow do diagnostyki obrazowej oraz tzw. nóż wodny. Aktualnie trwa zbiórka na kolejne urządzenie, Combat Medical PRS+ Hipec, przeznaczone do przeprowadzania chemioterapii śródoperacyjnej.

– Zielonogórski oddział chirurgii onkologicznej staje się ważnym ośrodkiem leczenia chorób nowotworowych w Polsce. Fundacja gromadzi fundusze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego, który umożliwia szybką diagnostykę chorób i kompleksową pomoc pacjentom. Jesteśmy firmą, która działa w 16 krajach Europy, jednak zawsze angażujemy się we wsparcie lokalnych inicjatyw. W tym trudnym okresie czujemy odpowiedzialność zarówno za pacjentów z chorobami onkologicznymi, jak i osoby dotknięte Covid-19 – mówi Marcin Grzymkowski.