Data publikacji: 7 czerwca 2022

Dzień Otwarty Stowarzyszenia „Nerka” – „Transplantacja ratuje życie”

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „NERKA” z siedzibą w Zielonej Górze w środę, 8 czerwca, na zielonogórskim deptaku organizuje Dzień Otwarty – szeroko zakrojoną społeczną akcję uświadamiającą pod hasłem „Transplantacja ratuje życie, jestem za tym, co najcenniejsze”. Współorganizatorem akcji jest Kliniczny Oddział Nefrologii Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Celem imprezy będzie pokazanie społeczności lokalnej, poprzez otwarte spotkania z osobami czekającymi na przeszczep i żyjącymi po przeszczepie, iż można czynnie żyć i pracować, uczestniczyć w życiu społecznym.

Akcje informacyjne i bezpośredni kontakt z ludźmi, rozmowa, również uczestniczenie
w wykładach prowadzonych przez lekarzy, pozwoli na zaprezentowanie po raz kolejny mieszkańcom naszego miasta tego ważnego problemu społecznego.

Dzień Otwarty planowany jest w godzinach 12.00-15.00 na deptaku u zbiegu ulic: Kupiecka, Żeromskiego i Al. Niepodległości (obok pomnika Bachusa). Będzie to otwarte spotkanie osób oczekujących na przeszczep i żyjących po przeszczepie, lekarzy, pielęgniarek, przedstawicieli organizacji wspierających działalność społeczno-edukacyjną i prowadzących akcję, ze społecznością Zielonej Góry. Można będzie otrzymać “oświadczenie woli”, ulotki i foldery informujące o przeszczepach, odbędą się pokazy udzielania pierwszej pomocy, badanie ciśnienia i poziomu glukozy we krwi, dyżur pielęgniarki. O godz. 14 zaplanowano Godzinę z lekarzem z oddziału nefrologii.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „NERKA” z siedzibą w Zielonej Górze (ul. Lisowskiego
1-3, pok. 7) działa już od ponad 24 lat i zgodnie ze swym statutem – pomaga chorym dotkniętym przewlekłą niewydolnością nerek, wspiera rozmaite działania profilaktyczne, lecznicze oraz rehabilitację. Prowadzi też akcje informacyjne, mające na celu kształtowanie pozytywnych postaw wobec chorych i gwarantujące im bezpieczny byt.