Data publikacji: 1 czerwca 2018

Dzień Dziecka w Szpitalu też może być radosny

64 lata temu Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych uchwaliło Dzień Dziecka. Świętowaliśmy także w naszym szpitalu. 29 maja na Klinicznym Oddział Pediatrii odbył się koncert w wykonaniu muzyków z zielonogórskiej filharmonii pn. Kwartet Dęty Drewniany Reed Connection, a 1 czerwca do małych pociech na Klinicznym Oddziale Pediatrii oraz Oddziale Chirurgii i Urologii Dziecięcej dotarły maskotki ze Stowarzyszenia Rafała Jaszczyńskiego.

Jest to już druga edycja akcji poświęcona dzieciom w tym dla nich szczególnym dniu.Tym gestem chciałbym umilić pobyt w szpitalu małym pacjentom, by na ich twarzach rysował się uśmiech. Kiedy one są szczęśliwe, my jesteśmy zadowoleni –  podsumował Rafał Jaszczyński.

Stowarzyszenie zebrało dla najmłodszych pacjentów zabawki oraz 80 pluszaków, z czego 40 maskotek sprezentowanych było przez mieszkańców lubuskiego.

Były prezenty i życzenia, do których Zarząd Szpitala, Dyrekcja i Pracownicy się dołączają.

Radosnych dni i nieustającego zdrowia!

29 maja na Klinicznym Oddział Pediatrii odbył się również koncert dla małych pacjentów i ich rodziców. Zespół muzyków z zielonogórskiej filharmonii pn. Kwartet Dęty Drewniany Reed Connection – zagrał najpopularniejsze utwory wybitnych kompozytorów w dziejach muzyki, ale również utwory, kojarzące się pociechom z bajkami i serialami dla najmłodszych. W muzyczną podróż zabrali nas:

• Karolina Maszk-Mogiła -Flet
  • Michał Mogiła – Obój
  • Jarosłaa Podsiadlik -Fagot
  • Rafal Dołega – Klarnet

Poza muzyką, która przyjemna była dla ucha i łagodziła stres podczas pobytu w szpitalu odbyły się również konkursy, zagadki oraz prezentacja instrumentów.