Data publikacji: 29 listopada 2019

Dzięki firmie Domator24.com na pediatrii powstała świetlica ze stanowiskami do gier komputerowych

Na Klinicznym Oddziale Pediatrii powstało miejsce, w którym mali pacjenci zyskali przestrzeń do nauki, a także rozrywki. Dzięki zielonogórskiej firmie Domator24.com powstał pierwszy w Polsce gaming room w szpitalu. Jak przyznaje Paweł Nowak, właściciel i Prezes Zarządu Diablo Chairs, inicjatywa powstała z potrzeby serca. Jej celem było stworzenie miejsca przyjaznego pacjentom, mogącego zapewnić przestrzeń do nauki oraz elektroniczną rozrywkę. – Chcemy, by to miejsce służyło dzieciom w trudnych chwilach i umilało im czas – mówi Paweł Nowak.

Ofiarodawcom zależało, aby w gaming roomie dzieci poczuły się jak w domu, miały możliwość grania, uczenia się i miłego spędzania czasu. Pokój jest też doskonałym miejscem na spotkania z rodziną, korepetycje, czy zabawy w większym gronie, a wszystko po to, by choć na chwilę zapomnieć o dolegliwościach i problemach zdrowotnych. Właścicielowi nie jest obca dewiza społecznej odpowiedzialności biznesu, według niego rozwijające się przedsiębiorstwa powinny wspomagać potrzebujących. Firma Domator24.com, której specjalnością są profesjonalne fotele gamingowe, kompleksowo wyposażyła oddział w meble i niezbędny sprzęt: fotele dla graczy, komputery, pufy, stoły, krzesła i konsole. – Cieszę się, że mogę skorzystać z tego sprzętu podczas mojego pobytu w szpitalu. Znam tę firmę i wiem, że produkuje super sprzęt. Diablo robi super robotę – mówi 14-letni Dominik.

– Bardzo nas cieszy inicjatywa właściciela firmy Domator24.com – mówi Prezes Zarządu szpitala dr Marek Działoszyński. – To kolejna firma o lokalnych korzeniach, która postawiła wspomóc nasz szpital i co ważne, zrobiła to z własnej inicjatywy. Pomysł stworzenia gaming roomu na Klinicznym Oddziale Pediatrii na pewno spotka się z entuzjastycznym przyjęciem naszych małych pacjentów. Ne będę ukrywał, że bardzo liczę na zaangażowanie i pomoc Pana Pawła Nowaka, gdy rozpoczniemy aranżację i wyposażanie budowanego właśnie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Fundatorowi podziękowała lek. med. Kazimiera Kucharska-Barczyk, kierownik Klinicznego Oddziału Pediatrii. – Muzyka, gry, to lepsza psychika, a to ułatwia leczenie. Powstało rewelacyjne miejsce, dziękuję za to, bo to są pana pieniądze, pana serce – przyznała zwracając się do Pawła Nowaka. Z kolei dr n. med. Marcin Zaniew, prof. UZ, z-ca kierownika Klinicznego Oddziału Pediatrii wyraził nadzieję, że firma pomoże również w wyposażeniu Centrum Zdrowie Matki i Dziecka. – Jesteśmy już po rozmowach z panem Prezes Zarządu Diablo Chairs i liczymy na dalszą współpracę.

Warto także wspomnieć, że w ramach tej inicjatywy firma odświeżyła wizerunek całej świetlicy na szpitalnym oddziale, wydzielając w niej nie tylko miejsce na gry, ale również odrabianie lekcji, czytanie, czy oglądanie bajek. Co ważne, nie jest to pierwszy piękny gest właścicieli marki Diablo Chairs. Rok temu przekazali 15 foteli gamingowych na rzecz zielonogórskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej.

Diablo Chairs jest najbardziej rozpoznawalną i docenianą marką foteli gamingowych w Polsce i Europie. W tym roku Domator24.com po raz trzeci zdobył prestiżową e-Gazelę Biznesu. Firma zajęła 1 miejsce w rankingu Financial Times jako najszybciej rozwijająca się marka swojej kategorii w Europie, a w plebiscycie IT Hardware jeden z ich foteli został wybrany najlepszym modelem w Polsce. Marka została również uhonorowana Lubuskim Liderem Biznesu, a fotele Diablo Chairs są liderami sprzedaży w Polsce, Hiszpanii oraz we Włoszech i Francji. Firma jest również właścicielem marki „Jan Nowak”, pod którą kryją się metalowe szafy.