Data publikacji: 26 lipca 2022

Duży polip u małego chłopca

3-letni Hubercik przyjechał do nas z małej miejscowości na Dolnym Śląsku. Z powodu wyjątkowo dużego polipa, który umiejscowił się w jelicie grubym, chłopiec cierpiał na jego niedrożność, miał krwawienia, a przede wszystkim bardzo cierpiał. – Pierwszy raz spotkałem się z tak dużym polipem u tak małego pacjenta. Generalnie, występują one bardzo rzadko  u dzieci  – powiedział gastrolog i chirurg dr n. med. Marcin Hańczewski, który z powodzeniem  podjął się usunięcia „problemu”.

Wyjątkowość zabiegu potwierdził nasz lekarz naczelny, chirurg dziecięcy Emil Korczak, który również „czegoś podobnego w życiu nie widział”.

Hubercikowi życzymy zdrowia, a całemu zespołowi gratulujemy kolejnego sukcesu.

Zabieg, o którym piszemy, to tylko kolejny dowód na to, że nasza kadra ciągle się rozwija i nie boi się nowych i trudnych wyzwań. A mali pacjenci coraz rzadziej muszą szukać pomocy w większych ośrodkach.

W zabiegu asystowały pielęgniarki Julia Danyło i Klaudia Cieplicka.