Data publikacji: 17 sierpnia 2023

Dr Marcin Zaniew z tytułem profesora!

Mamy kolejnego belwederskiego profesora! Tytuł ten otrzymał dr hab. n. med. Marcin Zaniew, kierownik Klinicznego Oddziału Pediatrii z Pododdziałami: Endokrynologii, Diabetologii i Nefrologii Dziecięcej. Serdecznie gratulujemy!

Urodzony w Wilnie i kończący Szkołę Podstawową nr 14 oraz I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze 𝗽𝗿𝗼𝗳. 𝗱𝗿 𝗵𝗮𝗯. 𝗻. 𝗺𝗲𝗱. 𝗠𝗮𝗿𝗰𝗶𝗻 𝗭𝗮𝗻𝗶𝗲𝘄 lekarskie szlify zdobywał na poznańskim Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego i z tym miastem związane były początki jego kariery zawodowej. Specjalista nefrologii i pediatrii dziecięcej z naszym szpitalem związany jest od 2018 r. Obok pracy na oddziale dziecięcym prof. Zaniew pełnił m.in. funkcję pełnomocnika prezesa zarządu ds. tworzenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Profesor jest obecnie także kierownikiem Katedry Pediatrii Collegium Medicum i właśnie za działalność dydaktyczną odznaczony został Medalem Komisji Narodowej. Wielokrotnie był też nagradzany przez rektora zielonogórskiej uczelni, a także przez Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej, które przyznało profesorowi tytuł Wybitny Naukowiec. Jest autorem wielu publikacji naukowych m.in. w jednych z najbardziej prestiżowych pism: New England Journal of Medicine, Nature Genetics i The American Journal of Human Genetics.