Data publikacji: 6 maja 2019

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w naszym Szpitalu

W ramach szóstej już edycji ogólnopolskich Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 10-12 maja br. zapraszamy wszystkich chętnych do naszego szpitala nie tylko na badania, ale również… do zwiedzania. Pokażemy i pochwalimy się, co na przestrzeni ostatnich lat udało nam się zrealizować dzięki unijnym środkom. A także, co właśnie jest realizowane. Będzie więc okazja do odwiedzenia budowy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, nowoczesnego laboratorium, zakładu patomorfologii, czy poznania historii jedynego w swoim rodzaju lądowiska na dachu głównego budynku.

W tym roku Dni Otwarte Funduszy Europejskich zbiegają się z 15-leciem wejścia Polski do Unii Europejskiej. Już po raz szósty placówki i instytucje w całym kraju otwierają drzwi dla odwiedzających, aby zaprezentować swoje projekty i opowiedzieć o swojej przygodzie z Funduszami Europejskimi. Wszyscy zainteresowani akcją będą więc mogli zobaczyć, dotknąć i poznać własnie realizowane oraz zakończone już projekty.

W tegorocznej akcji udział bierze również nasz szpital. Oto szczegółowy harmonogram Dni Otwartych w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze:

Piątek 10 maj 2019 godz. 9.00 – 13.00

Fundusze Europejskie na profilaktykę nowotworów głowy i szyi

Przyjdź bez zapisu i skorzystaj z bezpłatnych badań w kierunku profilaktyki nowotworów głowy i szyi. W czasie Dnia Otwartego nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie twoje pytania i wątpliwości. Badania skierowane są do osób w wieku 40-65 lat , znajdujących się w grupie ryzyka, czyli będących wieloletnimi palaczami, nadużywającymi alkoholu, mających podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Kto powinien się zgłosić na badania? Osoby, u których przez 3 tygodnie występował przynajmniej jeden z poniższych objawów:

• pieczenie języka,
  • niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej,
  • ból gardła,
  • przewlekła chrypka,
  • guz na szyi,
  • niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa,
  • ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem

Badania będą się odbywać w poradni laryngologicznej – Budynek E, Parter

Sobota 11 maja 2019,

Fundusze Europejskie zmieniają Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

godz. 10.00-12.00 – spotykamy się pod SOR

Pracownicy szpitala opowiedzą o inwestycjach współfinansowanych z Unii Europejskiej – między innymi o doposażeniu oddziału ratunkowego i budowie lądowiska dla helikopterów, które znajduje się ponad budynkiem szpitala. Będzie to okazja do poznania historii powstania tego nietypowego lądowiska, a także zrozumienia jak ono funkcjonuje dlaczego jest tak ważne zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego.

godz. 11.00-14.00 – zwiedzamy laboratorium

Zapraszamy do odwiedzenia Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (czyli laboratorium), który na co dzień nie jest dostępny dla osób z zewnątrz. Chętnym pokażemy nie tylko wysokiej klasy wyposażenie, ale również opowiemy, jak wygląda praca w laboratorium oraz jak – dzięki środkom unijnym – poprawił się komfort ich pracy i jakość wykonywanych świadczeń.

Zbiórka przy wejściu do Budynku C1, wg podziału na poszczególne grupy: od godz. 11:00 do 11:45 I grupa, od 11:45 do 12:30 – II grupa, od 12:30 do 13:15 – III grupa od 13:15 do 14:00 – IV grupa

godz. 10.00 – 12.15 – zwiedzamy Zakład Patomorfologii

Podobnie, jak laboratorium, również Zakład Patomorfologii należy do miejsc raczej nie odwiedzanych przez osoby z zewnątrz. Tym razem wyjątkowo otworzy swoje drzwi dla wszystkich chętnych.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż wysoko wykwalifikowany personel Zakładu nie tylko pracuje na nowoczesnej aparaturze, ale również na co dzień współpracuje z doświadczonymi diagnostami w dziedzinie patomorfologii w różnych ośrodków medycznych w Polsce oraz prowadzi badania naukowe we współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Ponadto, nasz Zakład Patomorfologii jako jedyny w województwie lubuskim posiada możliwość kształcenie specjalizacyjnego.

W przypadku dużej ilości chętnych, zwiedzanie zakładu odbędzie się w kilku grupach: od 10:00 do 10:45 – I grupa, od 10:45 do 11:30 – II grupa, od 11:30 do 12:15 – III grupa.

Zbiórka przed Budynkiem „O”, wejście od ul. Zyty.

Niedziela 12 maja 2019

godz.10.00 – 12.00 – zobacz z bliska budowę Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Fundusze Europejskie zmieniają Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka – nowoczesnego pediatrycznego szpitala realizującego leczenie ogólnopediatryczne i specjalistyczne to obecnie największa inwestycja w lubuskiej służbie zdrowia. Warta ponad 112 mln zł, ma w przyszłości zapewnić lubuskim matkom i ich pociechom opiekę na najwyższym poziomie. Co ważne – to właśnie w tym szpitalu mają być pierwsze w Lubuskiem oddziały – onkologii oraz intensywnej terapii dla dzieci.

Budowa ruszyła zaledwie jesienią ub. roku, a już widać trzecią kondygnację budynku. Pierwsi pacjenci mają być przyjęci już w 2021 roku.

Zapraszamy na budowę i ocenę postępów prac z bliska. Zbiórka przy wejściu od ul. Waryńskiego