Data publikacji: 14 stycznia 2019

Dary od firmy expondo Polska

Pod koniec 2018 r. do naszego szpitala trafił sprzęt przekazany przez firmę expondo Polska sp. z o.o. sp. k. z Zielonej Góry. Dary trafiły do Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej, a także Klinicznego Oddziału Onkologii i archiwum. To przede wszystkim stoły terapeutyczne i modele anatomiczne kręgosłupa, stawów oraz skóry. Firma zapowiedziała dalsze wspieranie szpitala, co niezwykle nas cieszy!

Waldemar Moss – współwłaściciel expondo podkreślił, że pochodzi z Zielonej Góry. – Rozwijamy firmę od 10 lat, a ostatnio przenieśliśmy całe nasze zaplecze logistyczno-organizacyjne do Zielonej Góery . Zdajemy sobie sprawę, jak wielkie są potrzeby szpitala, dlatego cieszę się, że możemy pomóc przekazując produkty z naszej oferty.

– Podarowane przez expondo stoły terapeutyczne poprawią komfort pracy naszych specjalistów oraz wpłyną na wygodę pacjentów – powiedział Marek Działoszyński ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

– Sprzęt bardzo nam pomoże w pracy z pacjentami neurologicznymi oraz pacjentami z dysfunkcja ruchu – podkreślił Zbigniew Guzek, kierownik Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Stoły będą bowiem wykorzystywane:

• w trakcie fizjoterapii oraz do wykonywania masażu
  • podczas specjalistycznej neurorehabilitacji pacjentów po udarach i innych schorzeniach centralnego układu nerwowego.

Oprócz stołów, do Zakładu Rehabilitacji trafiły m.in. modele anatomiczne kręgosłupa, stawów oraz skóry, które posłużą do edukacji nie tylko pacjentów, ale również studentów uczelni medycznych – przyszłych lekarzy i fizjoterapeutów.  Z kolei Kliniczny Oddział Onkologii otrzymał sprzęt wspierający codzienną pracę szpitala m.in. wirówkę laboratoryjną, lodówkę i zamrażarkę..

Grupa expondo z siedzibą w Berlinie i w Zielonej Górze jest renomowanym producentem oraz internetowym sprzedawcą sprzętu dla profesjonalistów z różnych sektorów gospodarki. Asortyment firmy to ponad 2000 produktów, dostarczanych na 28 rynków w Europie, pod 16 własnymi markami. Expondo jest właścicielem flagowej marki Royal Catering, przeznaczonej dla gastronomii, zaopatruje takie branże jak: przemysł, budownictwo i warsztaty. Do oferty firmy należą również produkty sport i wellness marek Physa oraz Gymrex. Od momentu powstania w 2007 roku, firma stale się rozwija, zatrudniając obecnie ponad 250 pracowników w trzech krajach: w Polsce, Niemczech i w Chinach. Wieloletnie doświadczenie producenckie pozwala firmie na utrzymanie najwyższych standardów jakości i konkurencyjnych cen. W 2017 roku grupa expondo otrzymała prestiżowy tytuł „Diament Forbesa” za imponujący rozwój oraz tytuł „Gazeli Biznesu” oraz „e-Gazeli Biznesu”  w rankingach Pulsu Biznesu. W 2018 powtórzyła sukces, odbierając kolejny tytuł „Gazeli Biznesu”.