Data publikacji: 18 marca 2024

Dar Rotary Club dla OIOM-u

Rotary Club Zielona Góra wsparł nasz Kliniczny Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii małym, ale niezwykle nowoczesnym i potrzebnym urządzeniem. To system ultrasonograficzny TE AIR i 3P z kapsułą wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze na ten cel zebrano podczas 28 Balu Charytatywnego.

– Wspieramy ludzi, którzy są kreatywni i powodują, że coś się dzieje. Taką osobą jest dr Bartosz Kudliński. Nasz doroczny bal jest piękną zabawą, ale ma też cel charytatywny i udało nam się pozyskać środki na kupno tego właśnie urządzenia – powiedział Marcin Polakiewicz – prezydent Rotary Zielona Góra.

Dr n. med. Bartosz Kudliński dziękując za dar podkreślił jego znaczenie. – To mini głowica USG, coś w rodzaju takiego błyskawicznego urządzenia, za pomocą którego pomocą jesteśmy w stanie dokonywać szybkiej oceny stanu pacjenta, gdziekolwiek na terenie szpitala się znajdujemy. W znaczący sposób przyspiesza to diagnostykę i decyzyjność. Jeszcze raz dziękuję – podkreślił kierownik Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

To nie pierwsze wsparcie Rotary Club Zielona Góra. Dzięki pieniądzom zebranym na 27 Balu Charytatywnym Rotary Club Zielona Góra na Izbę Przyjęć Centrum Zdrowia Matki i Dziecka trafił aparat diagnostyczny ROCHE COBAS b101 umożliwiający szybką kliniczną ocenę infekcji, stanu zapalnego i uszkodzenia tkanek (wartość 19.278 zł).