Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze

Google Translator

Data publikacji: 22 grudnia 2017

Cuda się jednak zdarzają!

Drużyna Falubazu odwiedziła przed świętami na Oddziale Rehabilitacji swoją podopieczną, 14- letnią Agatę i wręczyła jej torbę z prezentami.  Przesympatyczna nastolatka jest uśmiechnięta i pełna optymizmu, podobnie jak jej rodzice. A jeszcze kilka miesięcy temu lekarze niemal nie dawali jej szans, że będzie chodzić. To właśnie ona w sierpniu spadła na obozie harcerskim podczas zjazdu na linie.

O tragedii pisała i mówiła cała Polska. Nieszczęście spotkało – jak mówił jej nauczyciel Paweł Buczak – wytrwałą, pracowitą, sympatyczną, bardzo uczynną i lubianą dziewczynę.

Agata najpierw trafiła w ręce neurochirurgów z naszego szpitala, którzy przeprowadzili skomplikowaną operację złamanego kręgosłupa. Następnie zajęli się nią nasi specjaliści z Zakładu Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej . Bardzo pomogli również psychologowie…

Kierownik Zakładu Rehabilitacji Zbigniew Guzek nie kryje dumy zarówno ze swojej pacjentki, jak i zespołu. – To cud, że Agatka zaczyna chodzić – mówi. – Lekarze nie dawali na to zbyt wielkich szans. Ale dzięki uporowi i swojej pracowitości, a także profesjonalizmowi naszych rehabilitantów, stawia pierwsze kroki.

– Po wypadku z całej Polski zaczęły do nas napływać propozycje  przeniesienia córki na leczenie  – mówi mama Agaty. – Zawierzyliśmy jednak specjalistom w zielonogórskim szpitalu. I nie żałujemy! Miała i ma wspaniałą, profesjonalną opiekę. Uratowali ją,  a teraz stawiają na nogi. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Wkrótce po nieszczęśliwym wypadku swoją pomoc zaoferowali żużlowcy. I wspólnie z harcerzami oraz wolontariuszami rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na leczenie Agaty.

Nie zapomnieli o niej również przed świętami…