Data publikacji: 25 września 2023

Coroczna Gala szpitala okazją do podziękowań i nagród

XIV Uroczysta Gala Szpitala Uniwersyteckiego w zielonogórskiej Palmiarni była okazją do podziękowań zarówno pracownikom lecznicy, jak i osobom, które wyróżniły się w 2022 r. swoim wsparciem i życzliwością przyczyniając się tym samym do intensywnego rozwoju naszego szpitala oraz poprawy leczenia naszych pacjentów.

Gośćmi specjalnymi Gali, których powitał Marek Działoszyński, prezes zarządu szpitala, byli Robert Dowhan – senator RP, Elżbieta Anna Polak – marszałek województwa lubuskiego, prof. Wojciech Strzyżewski – rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wojciech Perczak – wicewojewoda lubuski. Obecni byli również członkowie rady nadzorczej szpitala: prof. Magdalena Graczyk – prorektor UZ i przewodnicząca rady nadzorczej oraz członkowie rady Katarzyna Łasińska i Monika Duchoń-Jesiołowska, a także przewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Wacław Maciuszonek.

Marek Działoszyński, dziękując gościom za przybycie na Galę, podkreślił, jak ważną rolę w życiu lecznicy spełniają firmy i osoby prywatne, które wspierają szpital na wielu płaszczyznach. – Dzięki waszej pomocy jest nam łatwiej funkcjonować – podkreślił. Szczególne podziękowania przekazał Elżbiecie Annie Polak i Zarządowi Województwa Lubuskiego za niecenione i nieustające wsparcie finansowe, dzięki któremu szpital może się rozwijać i polepszać standardy leczenia. Prezes zarządu dziękował lekarzom i personelowi, a także pracownikom administracji, za pracę i trud, który wkładają w rozwój szpitala i to jaką pomocą służą pacjentom. Słowa podziękowań zostały skierowane również do Sebastiana Ciemnoczołowskiego, głównego specjalisty ds. rozwoju szpitala oraz Pawła Urbańskiego, kierownika Działu Inwestycji i Remontów, którzy dbają o dopływy środków finansowych i rozwój infrastruktury lecznicy.

Elżbieta Anna Polak przypomniała, że samorząd wojewódzki postawił na zdrowie i jakość życia jako na priorytet. – To jest w regionie lubuskim numer jeden – podkreśliła informując, że tylko w ciągu ostatniej dekady do zielonogórskiego szpitala trafiło 430 mln zł, a w tym roku w ramach regionalnego programu operacyjnego i budżetu samorządu 60 mln zł.

Zarząd Spółki wraz z pracownikami złożył serdeczne podziękowania za otwarte serce, okazaną życzliwość oraz bezinteresowne inicjatywy na rzecz najmłodszych pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego.

Laurem brązowym i pamiątkowym dyplomem odznaczeni zostali: Rafał Jaszczyński, Wojciech Łopiński – właściciel organizacji  e-sportowej LODIS,  Agnieszka Klukowska oraz Kaja Bartoszewska z Fundacji Innowacyjny Klub Rodzica, Zielonogórski Klub Żużlowy FALUBAZ, Jerzy Pietrzak – prezes zarządu firmy J.P. Transport, Grzegorz Hryniewicz – prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

Za zasługi dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze nagrodzono też pracowników i osoby wspierające lecznicę. Medalami Pamiątkowymi nagrodzone zostały Lucyna Miśta i Karolina Koziorowska. Jest on przyznawany osobom przebywającym na emeryturze, z co najmniej 25-letnim stażem pracy w zielonogórskim szpitalu oraz nienaganną pracą zawodową.

Decyzją kapituły, medal honorowy, przyznawany w uznaniu szczególnych zasług dla szpitala otrzymali:

• Małgorzata Babiarczuk – kierownik Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi
  • Ewa Balcerzak – pielęgniarka Klinicznego Oddziału Neurologii
  • Jolanta Cieplińska – z-ca pielęgniarki oddziałowej Klinicznego Oddziału Neurologii
  • Jolanta Chaszczowska – kierownik zespołu radców prawnych
  • Joanna Dańczyk – pielęgniarka Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  • Krystyna Krzemińska – pracownik pralni
  • Barbara Muszyńska – pielęgniarka oddziałowa Klinicznego Oddziału Chirurgii i Urologii Dziecięcej
  • Piotr Rozpędowski – zastępca pielęgniarki oddziałowej SOR
  • Karina Topczyłko – lekarz stażysta
  • Irena Zmora – Z-ca pielęgniarki oddziałowej Klinicznego Oddziału Nefrologii

Medale otrzymali również nieobecni na gali: